İ5 3570K sistem CPU fazla kullanılma sorunu

Muhammed Topdaş

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler.

İ5 3570k işlemcili, AMD HD7870 ekran kartlı bir sisteme sahibim. Hafiften bilgisayarı yükseltme amacıyla geçenlerde SSD ve RAM miktarımı arttırdım. Ancak SSD aldığımdan beri CPU'ya fazla yüklenilme gibi bir durum meydana geldi. Örneğin CS:GO oyununda %70'lerde, ESO'da %60'larda CPU kullanımı oluyor. Haliyle işlemci fanı çılgınlar gibi çalışıyor. Isı değerleri 60 derece civarında geziyor. Ayrıca ani yüklenmeler meydana geliyor bu sebepten zaman zaman takılmalar da meydana geliyor. ( Ki nadir olarak takılma oluyor) Sizden ricam bu değerler normal midir? Değil ise düzeltilmesi için neler yapılabilir?
Not: Bilgisayar yeni formatlandı.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız işletim sistemi nedir? Arka planda çalışan uygulamalar sistemi yoruyor olabilir. Oyuna girin ve 5 DK kadar oynayın. Sonra bize görev yöneticisinden işlemler kısmının resmini atın. Bakalım hangi uygulama, ne kadar güç harcıyor.

Görev yöneticisini açtığımda sanki hiçbirşey yokmuş gibi görünmesi. Bu görüntüler CS:GO'ya ait. ayrıca MGS:phantom Pain oynarken bu kadar cpu kullanımı görmüyorum. Sanırım bilgisayarım yaşlandı :)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    122,9 KB · Görüntüleme: 183
  • s.png
    s.png
    123,7 KB · Görüntüleme: 170
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı