CPU-Z Programı SPD Slotlarını Göstermiyor

Daha fazla  
İyi günler. Rehberini izliyordum ve CPU-Z programını indirdim. SPD bölümünde 4 adet slot gözüküyor fakat hiçbiri bir değer vermiyor, 4 slot da tablolar dolmuyor. Fakat memory kısmında 5996 MBytes gözüküyor. Değerleri başka hangi prgram ile görebilirim ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız CPU-Z sürümünden tutun donanıma kadar kaynaklı olabilir bu sorun. AİDA 64 ile deneyin.
Evet gördüm şimdi hocam sayenizde. Bahsettiğiniz program 1. slotta 2 GB, 3. slotta ise 4 GB olduğunu göstermekte.
Sanırım 2 adet 2 GB Ram alacağım ve toplamda 10 GB yapacağım. Ben pek anlamıyorum hocam size bir soru sormak istiyorum.
Bellek Hızı: DDR3-1333 (667 MHz) diyor. Ekran kartı alacağım zaman özellikleri bunun ki gibi mi olmalı ?

Ekran kartı alacağın zaman işlemcinin ekran kartına, belleklerin de işlemciye darboğaz yapmayacağından emin olup ona göre ekran kartı alacaksın. Bellek frekansları seni ilgilendirmeyecek. Tabii siz notebook kullanıyorsunuz.

Öyle uçuk kaçık miktar sağlıklı olmaz 4-8-16-32-64 diye sağlıklı olur Notebook ne marka model?
ACER Aspire 5755G 6 GB hali hazırda kendi rami var 4 slot var laptopda 2 tanesi boşmuş diğer ikisinde 2 ve 4 GB ram var benim onu o zaman 8 GB yapsam yeter, işlemci ise i5. Ekran kartı 2 GB GeForge GT630M.

Merhaba iyi akşamlar bilgisayarıma CPU-Z yi yükledim, SPD kısmında 2 slot gözüküyor ama hiç bir bilgi verilmiyor, ondan sonra AIDA64 extreme indirdim fakat orda slot dahi gözükmüyor bilgisayarımın ram 4 GB olarak aldım ve bir başka sorum AIDA64 anakart altında bulunan Bellek nedir fiziksel bellek'te toplam 3996 kullanılan 2037-2060 değerleri değişkenlik gösteriyor,boşta da 1940-1963 değerleri arasında gidip geliyor.Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı