Cristiano Ronaldo mu? Lionel Messi mi?

Sen iyi misin? Ben orada birbirimizin kalbini kırmayalım doğru düzgün tartışalım diyorum senin yaptığına bak. Ronaldo'yu 2016 maçlarından beri izliyorum. Ben artık futbola eskisi kadar ilgili değilim. Ve bir spor için insanların kalbini kırmaya veya tartışmaya gerek yok. Yaşın küçük olduğu için hayatı futboldan ibaret sanıyorsun. Ama bir ev geçindirmeye başlayınca ya da borçlarını ödemek gibi şeyler uğraşınca bu tartışmaların ne kadar gereksiz olduğunu anlayacaksın. Baba ocağında ödevlerini bitirdikten sonra başka sorumluluk kalmayınca normaldir tek derdinin futbol olması. 2022'de yazın kardeşime ben bakmak zorunda kaldım. Yaz ayları boyunca çalıştım. Babamın sağlık sorunları nedeniyle 2.5 ay kadar hastanede yattı. Sana anlatmak istediğim şu ben yazın çalışıp kardeşimin sorumluluğu üstüme yüklendiğinde futbolun, Ronaldo Messi'nin ne kadar boş olduğunu anladım. Bazı çocuklar bir ara Ronaldo Messi kavgası yüzünden bir birine girmişler. İstersem sana Ronaldo'nun Messi'den daha iyi olduğunu argümanlarla açıklarım. Ancak bir insanın fikrinin değiştirmek çok zordur. Ben 3000 Tane istatisk de yazsam sen Messi'ci olduğun için yine de fikrini değiştirmeyeceksin. Yakında Nick'imi de değiştireceğim zaten. Ronaldo'yuda eskisi kadar sevmiyorum. Siz burada Ronaldo Messi için birbirinizi yerken onlar Lüks yatlarında Lüks arabalarında keyifler yapıyor. Umarım açıklayabilmişimdir.

Yani kendimin onca derdim varken Ronaldo Messi için uğraşmak veya kavga etmek bana çok saçma geliyor.

Dostum bunun ben bi' kavga olduğunu düşünmüyorum, eğer ciddi ciddi kavga etsek şu an modaretörlar bize cezayı kesmişti. Madem ailevi değerlere girdin o zaman bende söyleyeyim, benim babam ufacık bir şeyi bile hemen kafaya takıyor, eskiden konuşmakta bile zorluk çekiyordu, dili zor dönüyordu. Allah'a şükür düzeldi. Ben açıyor muyum böyle özel olayları "futbolcu karşılaştırma konularında" tamam çok zor şartlar atlatmışsındır, geçmiş olsun derim ancak karşısındakinin neler yaşadığını bilmeden ağzını açmayacaksın. Kendim içinde geçerli bu. Yaşımın küçük olduğunu ve sadece hayatın futboldan ibaret olduğunu söylemişsin, 7.sınıfta bende sadece hayatın futboldan, küfür etmekten oluştuğunu düşünen biriydim. Ne oldu? Takdiri zar zor aldım. Şu an sana göre her ne kadar yaş olarak "küçük" olsam da insanın yaşı değil olgunluğu önemlidir. 19 yaşında daha olgunlaşmamış biri mi yoksa 9 yaşında olgunlaşmış, saygılı, nazik biri mi? Senin bu yazdıklarına baktığımızda 19 yaşındaki "adam" diye nitelendirdiğimiz kişiyi seçeceğini bunlardan anlıyoruz. Karşındakinin ne yaşadığını bilmeden konuşmamanı öneririm kral. Tek bunu bil bana yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı