Çözüldü CS2 gelmesine rağmen CS:GO logosu gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Friedhelm

Hectopat
CS2 geldi indirdim ama hala Steam'de CS:GO logosu ve arka planı gözüküyor. Masaüstüne kısayol oluşturduğumda ise herhangi bir logo gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (51).png
    Ekran Görüntüsü (51).png
    1,8 MB · Görüntüleme: 195
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Steam, kütüphanedeki oyunların logolarini, arka plan fotoğraflarını önbellekledigi için cache dosyaları eski kalmıştır. Bu görseller sonradan değiştiğinde genelde Steam önbellekledigi eski dosyalar uzerinden devam ettiği için görseller de güncellenmiyor. 3 seçenek var: Steam'i kaldırıp kurmak, Steam önbellek cache dosyalarını temizlemek, format atmak.

Steam'i kapatıp Win+R ile açılan çalıştır aracına steam://flushconfig komutunu gir, bu işlemden sonra Steam ilk yüklenmiş haline dönecek ve cache dosyaları temizlenmis olacak. Logolar da güncellenmiş olur.

Cache yenilenmiş hali:
Eki Görüntüle 1959894
Deneyin.
CS2 geldi indirdim ama hala Steam'de CS:GO logosu ve arka planı gözüküyor. Masaüstüne kısayol oluşturduğumda ise herhangi bir logo gözükmüyor.
Oyun herkese yeni açıldı. Daha yavaş yavaş yapılacaktır diye düşünüyorum.

Benim görüşüme ve bilgime dayanarak şunu söyleyebilirim ki, oyun yarım yamalak çıktı. Ben geliştirici olarak baktığımda, oyunda birçok kod eksik ve hatalı olduğunu gözlemledim. Oyunun çıkışının aceleye getirildiğini düşünüyorum.

Artı -1 Eksi
Benim görüşüme ve bilgime dayanarak şunu söyleyebilirim ki, oyun yarım yamalak çıktı. Ben geliştirici olarak baktığımda, oyunda birçok kod eksik ve hatalı olduğunu gözlemledim. Oyunun çıkışının aceleye getirildiğini düşünüyorum.
Mesela ne gibi hatalar var hocam. Bir kaç örnek verirseniz sağda solda hava atarız 😁

@DarkBeard Suyun özellikleri tam anlamıyla çalışmıyor, sadece yüzeysel olarak işlev görüyor. Oyun dosyalarına entegre edilmemiş, geliştirici olarak oyuna silahlar eklenemiyor. Model olarak tiles (fayans) yani boru döşemeleri çalışmıyor. Birçok varlık eksik ve topluluk sunucuların yeni motorda plugin (eklenti) olarak hangi yazılımı kullanacağı belirtilmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı