Darboğaz Olduğunu Nasıl Anlarım ?

BigEvil

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda darboğaz olduğunu nasıl anlarım ? Forum'da birçok konuya baktım ama hiç birşey anlamadım. Lütfen açıkca ne yapmam gerektiğini anlatabilirmisiniz ?

Oyun oynarken ani fps düşüşleri çok düşük fps ve işlemci %100 kullanılır.Darboğaz işlemcinin ekran kartının hızına yetişememesidir.

• Amd Athlon 64 x2 5000+
  • 2gb ram
  • HD5570
  • 500gb segate hdd

HD5570 ile cs'go'da çok rahat 60fps alabiliyorlar ama ben en fazla 38fps alıyorum. Bazen çok nadir 47fps falan oluyor. İşlemcide %80 falan oluyordu. Ama ekran kartıda %70 falan oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkada program açık oluyorsa fps düşer güç yetersizse düşer bios eski sürümse düşer ram azsa düşer ekran çözünürlüğünden düşer anlatmak güç yani daha çok neden var.

Yeni sistem toplamam için yaz tatilinin gelmesi gerek. Parayı toplayamadım. Arkadada bir program açık değil. Ram max 1.8gb'a çıkıyor kullanımı. Ekranım 1920x1080 ama sıkıntı olmasın diye 1024x768 oynuyorum ama yine aynı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı