Darboğaz parçalara zarar verir mi?

Quattro

Hectopat
12100F-H610M-16 GB RAM sistemim var.
Ekran kartı olarak da 3070-6700XT düşünüyorum. Duruma göre.
Fakat elimde eski 1600x900 çözünürlüğünde bir monitör var.
5-6 ay kadar bu çözünürlükte kullansam bir şey olur mu?

Amacım yanlış bilgi vermek değil hocam. Bende bir sıkıntı çıkartmadığı için yazıyorum bunları. Fazla takılmaya gerek yok yani.

Muhakkak amacın yanlış bilgi vermek değildir buna eminim ancak bu konuya takılıp takılmamak konu sahibinin bileceği iştir, biz yine de doğru bilgilendirelim.

@Eledhwen beğenmeme sebebin nedir? 12100F ve 6700 XT ile bu oyunlarda kasacağını falan mı düşünüyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Eledhwen beğenmeme sebebin nedir? 12100F ve 6700 XT ile bu oyunlarda kasacağını falan mı düşünüyorsun?

Bu adam sadece GTA 5 mi oynayacak? Her oyunda çözünürlük ölçekleme mevcut değil dolayısıyla bu da bir çözüm değil.

Çözünürlük düşük olunca kasar diye bir korkmadım değil ama size güveniyorum açıkçası.

Darboğazda asıl problem düşük FPS değerlerinden ziyade anlık giren droplardır.

Bu adam sadece GTA 5 mi oynayacak? Her oyunda çözünürlük ölçekleme mevcut değil dolayısıyla bu da bir çözüm değil.

Darboğazda asıl problem düşük FPS değerlerinden ziyade anlık giren droplardır.

12100F 1080p de 3060 Ti besleyebilen bir kart. 3070 veya 6700XT'nin %15-20 darboğazlı hali söylediği oyunları çok çok rahat şekilde oynatır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amaç rahat rahat oynatması değil darboğazı nasıl minimuma düşürüp tam performans almasıdır. Ayrıyeten yukarıda belirttiğim üzere darboğazın sebep olduğu şey FPS düşmesinden ziyade drop yedirmesidir. Bu arada deniz bey siz çakır değilsiniz lütfen saygınızı takınınız.

Geri
Yukarı