DDoS nasıl engellenir?

KUTTİ

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Uzun bir süredir internetimin eskisi gibi olmadığını ve anlık internetimini yükselip düştüğünü fark ettim bu yüzdende netstat -n komuduyla DDoS yiyip yemediğimi öğrenmek istedim. Komutu yazdığımda syn_sent isimli 3 tane aynı IP adresi olduğunu gördüm ve bildiğim kadarıyla birisinden DDoS yiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• teaf.PNG
    teaf.PNG
    22 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Uzun bir süredir internetimin eskisi gibi olmadığını ve anlık internetimini yükselip düştüğünü fark ettim bu yüzdende netstat -n komuduyla DDoS yiyip yemediğimi öğrenmek istedim. Komutu yazdığımda syn_sent isimli 3 tane aynı IP adresi olduğunu gördüm ve bildiğim kadarıyla birisinden DDoS yiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Modemin reset tuşu vardır (açıp kapama tuşu değil). Çoğunlukla kibrit ile buraya basabilirsiniz. Oraya 5 saniye gibi bir süreyle basılı tutun ve modemi resetleyin.

Saldırı değil.

VPN kapatın.
Modem şifrenizi değiştirin.
Firmware güncellemesi yapın.
Port açtıysanız kapatın.

Bu bir DDoS değil. IP adresi, Google'a ait. Ve hostname'e eriştiğinizde Google Unacceptable Request hatası veriyor. Yani, resmi bir sunucu.

Ve şunu anlamaya çalışıyorum. Http, ftp, ssh vb. portunuz mu açık ki size saldırabilsinler?

Eğer IP adresinize portsuz saldırmayacağına göre port mu açık yani?

Aahahaha, korkmanıza gerek yok. Who is domain sitelerinden O IP'nin nereye ait olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca tek bi cihazdan yapılan ddos saldırısı size hiç bir zarar vermez. Hatta senden çok kendi internetine zararı olur.

Baktım da ip adresi google'ı gösteriyor. Cidden google'ın size DDoS attığını mı düşünüyorsunuz?

Ama yine de cidden DDoS yerseniz muhtemelen çok büyük bir sıkıntı olmayacaktır.

Sana DDoS atan ipleri netstat ile goremezsin.

Aahahaha, korkmanıza gerek yok. Who is domain sitelerinden O IP'nin nereye ait olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca tek bi cihazdan yapılan ddos saldırısı size hiç bir zarar vermez. Hatta senden çok kendi internetine zararı olur.

Baktım da ip adresi google'ı gösteriyor. Cidden google'ın size DDoS attığını mı düşünüyorsunuz?

Ama yine de cidden DDoS yerseniz muhtemelen çok büyük bir sıkıntı olmayacaktır.
cevabınız için teşekkür ederim ancak dün internetim ani olarak yükseldiğinde sürekli cmd komuduyla kontrol ettim ve bunun öncesinde 6-7 tane farklı ip adresi olup yanında ise syn_sent yazıyordu. ve bu ip adreslerine baktığımda birisi Amerika birisi Almanya birisi de Ankara olarak gözüküyordu geri kalanlara bakmadım yani internetim anlık olarak tavan yaptığında 3-4 kere sürekli bu komudu girdim ve hep farklı farklı ip adresleri çıkıyordu

Geri
Yukarı