DDR2 Sisteme DDR3 veya DDR5 Ekran Kartı Takma

DDR2 DDR3 ve DDR5 RAM'lerde kullanılan soket tipidir. Ekran kartlarında GDDR birimi geçerlidir.
Ekran kartında DDR ramler bulunabiliyor. Mesela Asus GT 710'da DDR3 ramler mevcut GDDR3 değil.

Amazon.in: Buy ASUS Nvidia GeForce GT 710 2GB 64-Bit DDR3 PCI Express Graphic Card / PCI-E 2.0 / 2GB / DDR3 / 64 Bit / D-SUB/DVI-D/HDMI / HDCP support/ Low Profile / 192 Cuda Core / Direct X 12 / Silent passive cooling/ AUTO-EXTREME Technology Online at Low Prices in India | Asus Reviews & Ratings

@gknakg

Anakartının PCI Express x16 desteklemesi yeterlidir. İstediğin bellek türlü ekran kartını anakartına takabilirsin.

X16 destekli ise anakartın istersen GDDR5x tak :D Ama DDR destekli bir anakartın varsa, işlemcinde eski demektir. Cpu ve GPU'ya darboğaz yapmaması için, çok üst bir kart takmamalısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yazmışsınız ama tam cevaplamamışsınız.
Evet takılabilir. Ekran kartlarında ki bellek ile sistemin belleğinin bir ilgisi yoktur. O yüzden bir sıkıntı çıkmaz.

Gönül rahatlığı ile takabilirsin bende araştırdım bu konuyu, zaten Recep Baltaş bir çok videosunda bahsediyor bu konudan maksimum % 1-2 FPS kaybı yaşarsın diyor. Bende buna dayanarak aldım taktım hiçbir sıkıntı yaşamadım :)

Herkese selamlar konuyu hortlatmış olacağım ama ben de ASUS p5ql se model anakart var. Pc eski. Zaten müzik dinlemek ve film dizi izlemek için kullanıyorum sadece. Şu anda ekran kartı olarak nvidia geforce 8600 gt var. Ekran kartındaki bir sorundan dolayı değiştirmeyi düşünüyorum. Benim anakarta uyumlu hangi ekran kartlarına bakmam lazim. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Anakartın PCI Expres yuvası varsa takılır yalnız işlemcin yetersiz ise darboğaz kaçınılmaz olacaktır. Güç kaynağı da önemli faktör tabi ekran kartına gücü sağlayabilmesi için.

Gönül rahatlığı ile takabilirsin bende araştırdım bu konuyu, zaten Recep Baltaş bir çok videosunda bahsediyor bu konudan maksimum % 1-2 FPS kaybı yaşarsın diyor. Bende buna dayanarak aldım taktım hiçbir sıkıntı yaşamadım :)
Ddr2 2.60 ghz amd phenom 810 proocessro 4 gb ram ben bunu gtx 560 takabilrimiyim 4 gb ra

Arkadaslar eski bir sistemim var intel pentium 2.8ghz piwer 230W ileride sistemimi degistiricem ama simdilik ekran kartini alup bu sistem icin bir sure kullanmayi dusunuyorum alcagim kart rx460 bi sorun olurmu kullanacagim surede cunku kisa bir sure sonra degistirecegim sistemimi ilgilenirsiniz tessekkur ederim bilmedigim icin size soruyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı