Dell 25" AW2523HF alınır mı?

Bütçe
15.000

casperr9619

Zeptopat
Daha fazla  
Monitör
DELL 25" AW2523HF
Arkadaşlar merhaba ben Dell 25" AW2523HF monitörünü aldım fakat çok FPS oynayan birisi değilim, sonradan öğrendim ki FPS / e-Sports monitörüymüş, renkleri konusunda bana hiç cazip gelmedi, daha çok Bannerlord, LoL, Elden Ring, Witcher 3 vs. Tarzı oyunlar oynayan birisi olarak aynı bütçeye (15.000) 23"-24" boyutlarında 360Hz 0.5ms olmasa da yenileme konusunda hayal kırıklığına uğratmayacak bir monitör olarak önerebileceğiniz var mıdır? 4K veya 2K olabilir. Şimdiden teşekkürler

Eğer sık oyun oynamıyorum arada sırada diyorsan, ASUS TUF veya Samsung Odyssey serilerine göz atabilirsin. Samsung Odyssey G3 kullanıyorum gayet güzel 165Hz ve gayet makul bir fiyat G5-G7 serilerine göz atabilrisin.

Şaka mısınız?
Önerilmeyen tüm monitörleri tutup önerdiniz.
G3 çöp bir monitör. Abisi G5 çöpün çöpü.
Asla önermeyiniz.
Konu sahibi bunu görmezden gelsin.

Şaka mısınız?
Önerilmeyen tüm monitörleri tutup önerdiniz.
G3 çöp bir monitör. Abisi G5 çöpün çöpü.
Asla önermeyiniz.
Konu sahibi bunu görmezden gelsin.
Sen aktif olarak kullandınmı G3'ü almadan önce o kadar çok kötü yorum okudumki ama aldım ve insanların ne kadar boş yaptıklarını fark ettim mis gibi monitörler. şu güne kadar aldığım çoğu ürüne insanlar kötü alınmaz demişti ama hepsi boş laf Tuf'ı arkadaşım kullanıyor ve oda gayet memnun... Kendi kullanmadığın ürünü kötüleyemezsin

Sen aktif olarak kullandın mı G3'ü almadan önce o kadar çok kötü yorum okudumki ama aldım ve insanların ne kadar boş yaptıklarını fark ettim mis gibi monitörler. Şu güne kadar aldığım çoğu ürüne insanlar kötü alınmaz demişti ama hepsi boş laf TUF'ı arkadaşım kullanıyor ve oda gayet memnun... Kendi kullanmadığın ürünü kötüleyemezsin

Senin hayatın kadar benim monitörüm olmuştur. Kiminle konuştuğuna dikkat et öncelikle.
G3 hakkında sadece şu forumda bile binlerce konusu var ve bu konuların %99'u önerilmediği yönünde. Nedenlerine girmeye gerek yok.
İğrenç bir panele ve görselliğe sahip. Siz iyi monitör görmediğiniz için elinizde ki monitörü iyi sanıyorsunuz.
TUF serisi piyasayı doldurmak için üretilmiş giriş sekmenti modellerdir. Aralarında elle tutulur 2-3 model çıkar. Detaylara hakim olmadan memnunum diyerek monitör önermeyin.

İnç olarak ufak kalıyor kriterin.
Önerebileceğim tek monitör budur. Tek olduğuna bakma. Olumsuz anlamda söylemiyorum. Acayip iyi monitördür.
Öneri için teşekkürler, pek bilmediğim için soruyorum kontrast oranını elimdeki monitörle aynı gösteriyor monitörlerde renk kalitesinin belirleyici faktörü nedir? bu renk konusunda daha iyi bir performans sergiler mi?

Senin hayatın kadar benim monitörüm olmuştur. Kiminle konuştuğuna dikkat et öncelikle.
G3 hakkında sadece şu forumda bile binlerce konusu var ve bu konuların %99'u önerilmediği yönünde. Nedenlerine girmeye gerek yok.
İğrenç bir panele ve görselliğe sahip. Siz iyi monitör görmediğiniz için elinizde ki monitörü iyi sanıyorsunuz.
TUF serisi piyasayı doldurmak için üretilmiş giriş sekmenti modellerdir. Aralarında elle tutulur 2-3 model çıkar. Detaylara hakim olmadan memnunum diyerek monitör önermeyin.
Seninle kafa dağıtmayacağım insanların dolduruşuna gelip konuşuyorsun. "Siz iyi monitör görmediğiniz için elinizde ki monitörü iyi sanıyorsunuz." Dediğim gibi kullandımki öneriyorum, kullanmadığın monitöre laf atma dediğim gibi benim hayatım kadar monitörün olmuş olabilir. Bir bildiğim varki öneriyorum. Bir sürü internet kafe gezdim ve hepsinde Aoc vb. markalar vardı, kullandığım monitörün tek problemi Ghosting ve buda abartıldığı kadar yok. Not: Sende kiminle konuştuğuna dikkat et.

Öneri için teşekkürler, pek bilmediğim için soruyorum kontrast oranını elimdeki monitörle aynı gösteriyor monitörlerde renk kalitesinin belirleyici faktörü nedir? Bu renk konusunda daha iyi bir performans sergiler mi?

Kontrast oranını cihaz ile ölçmeden bilemezsiniz. Burada ve diğer sayfalarda yazılan değer üreticinin ıskalasını aldığı değerdir. Bunun üstünü veya altını da verebilir. Tamamen panelin şansına bağlı.
BOE MV238QHM-NF0 Overview paneli de budur. BOE'nin sağlam panellerindendir.
Renk konusunda AOC daha üstün. Çünkü 24 inç üzerine sıkıştırılmış piksel sayısı daha fazla olduğu için gördüğün renkler daha keskin olacak. Görsellik kişiden kişiye değişiklik gösterebilir bunu da tabii unutmayın.
Daha iyi bir monitör istersen MSI 27" MAG 274QRFW 180Hz 1ms(GtG) HDMI DP Adaptive-Sync HDR400 QHD Rapid IPS Beyaz Pivot Gaming Monitör | ITOPYA bunu takip et.

Kontrast oranını cihaz ile ölçmeden bilemezsiniz. Burada ve diğer sayfalarda yazılan değer üreticinin ıskalasını aldığı değerdir. Bunun üstünü veya altını da verebilir. Tamamen panelin şansına bağlı.
BOE MV238QHM-NF0 Overview paneli de budur. BOE'nin sağlam panellerindendir.
Renk konusunda AOC daha üstün. Çünkü 24 inç üzerine sıkıştırılmış piksel sayısı daha fazla olduğu için gördüğün renkler daha keskin olacak. Görsellik kişiden kişiye değişiklik gösterebilir bunu da tabii unutmayın.
Daha iyi bir monitör istersen MSI 27" MAG 274QRFW 180Hz 1ms(GtG) HDMI DP Adaptive-Sync HDR400 QHD Rapid IPS Beyaz Pivot Gaming Monitör | ITOPYA bunu takip et.
27" benim için çok büyük olacağından ilk seçeneğe bakacağım, para iade edildiğinde sipariş vereceğim umarım beklentimi karşılar, tekrar teşekkürler öneriler için

Geri
Yukarı