İnceleme Dell 27″ G2722HS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam arkadaşlar.

Bugün Dell G2722HS adlı monitörü inceleyeceğim.

27.09.2022 tarihinde 3999TL'ye satın aldığım Dell G2722HS ürünü 29.09.2022 tarihinde ulaştı. En başta teknik özelliklerini yazıp ardından kişisel görüşlerime geleceğim. İyi okumalar şimdiden.

1687615198554.png

Dell G2722HS

dell.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLER VE ÖLÇÜMLER

Teknik özellikler

• Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080p
  • Çözünürlük Standardı: FHD
  • Ekran Teknolojisi: IPS
  • Yenileme Hızı: 165Hz
  • Tepki Süresi: 1ms

Ağırlık, yükseklik, genişlik ve en ölçümleri
  • Ekran Boyutu (İnç): 27inç
  • Ekran Boyutu (cm): 68.6 cm
  • Ekran En-Boy Oranı: 16:9
  • Kontrast Oranı (Statik): 1000:1
  • Parlaklık (Tipik): 350 cd/m²
  • İzleme Açısı Yatay: (H)178 º
  • İzleme Açısı Dikey: (V)178 º
Resmi sitesi; Dell 27 Inch Gaming Monitor - G2722HS : Computer Monitors | Dell Singapore

Kullanıcı İncelemesi;

Monitörü alırken bir kaç kriterim vardı. 27inç olması, yüksek Hz değerleri, IPS olması ve olursa sevineceğim şey olan 2K çözünürlüğe sahip olması. Maalesef hepsini kapsayan monitörler zamanında 5.5K'dan başlıyordu. Benim ise bütçem maksimum 4.5K'dı. Mecburen bunu aldım diyebilirim.

Aklımda ki tek soru pikselleri görmekti. Çoğu kişi 27inç ve 1080p monitörde böyle bir şeyin olduğundan bahsetti ama bu monitörde öyle bir şey yok. 50-60 cm mesafeden kullanıyorum ve piksel görme gibi bir yok. Sanırsam monitörün kalitesine de bağlı.

Monitör ciddi anlamda iyi. Premium bir his veriyor. Monitörü kullanma amacım iş (yazılım) ve oyun. Hikayeli oyunlarda oynarım ve ağırlıklı olarak rekabetçi oyunlarda oynarım ve hiç birinde üzmedi.

Kutu içeriği;

Kutu içeriğinden 1 adet güç kablosu, 1 adet HDMI ve 1 adet DP kablosu ile geldi.

OSD Menü;

Monitörün menü menüsüne, monitörün arkasında ki joystickden kontrol edebiliyorsunuz ve aşırı rahat. Belirteyim Türkçe yok ama gerekmiyor da.

Görseller;

Monitörü ilk zamanlar ayağı ile kullandım ve sonradan duvara monteleme aparatı aldım. Duvara monteleme aparatı sayesinde istediğimde yakınlaştırabiliyorum, sağa veya sola döndürebiliyorum. İkisinin de görselleri var.

IMG_20221007_153748.jpg

IMG_20220930_230401.jpg

IMG_20230403_125233.jpg

indir.jpeg

IMG-20230604-WA0011.jpg

Son düzenleme:
Size gelen monitör de çok hoştu. Adamlar 200 dolarlık monitör yerine 600 dolarlık gönderdi helal olsun yani...

Monitör güzeldi fakat bana çok çok fazla geliyordu. En iyisi satmaktı ve sattım VA panele döndüm üste kalan para ile PC'ye SSD vs aldım. Bu arada VA panel benim gözlerime göre daha canlı daha gerçekçi geldi. Açıkçası hiç pişman değilim.

Merhabalar arkadaşlar daha önceden aldığım Dell g2722hs monitörü fazla ışık sızmasından dolayı iade etmiştim sonra farklı monitörler denedim. Lenovo y27-30 (2 farklı yerden deneyip iade ettim) ve gigabyte g24f-2 iade ettim. Denediğim monitörler arasında Dell monitör diğerlerine göre en iyisiydi. Kürkçü dükkanı misali tekrardan Dell g2722hs monitörü siparişi verdim. 5. Monitör denememdi, ışık sızması minimum seviyede, ölü pixel yok ya da görmedim, ghosting yok artık kalıcı olarak monitörü sahiplendim. 1080p de 27 inç Lenovo da pixel aralığını hissettim ancak 27 inç Dell de hissetmedim diyebilirim. Sonuç olarak denediğim monitörler arasında en iyisi olarak Dell oldu ve alacak kişilere tavsiye ederim. Umarım denediğim modeller ve alacak kişilere yardımcı olur.
Hocam Lenovo Y27-30 da beğenmediğiniz özellikleri yazar mısınız? Ben de bu model ile Lenovo Y27-30 arasında kaldım. Siz geri iade ettim deyince kafam karıştı.

Hocam Lenovo Y27-30 da beğenmediğiniz özellikleri yazar mısınız? Ben de bu model ile Lenovo Y27-30 arasında kaldım. Siz geri iade ettim deyince kafam karıştı.
Hocam Dell ve Lenovo arasında kaldıysanız bence Dell seçin. Hem paranız cebinizde kalır hem de Dell'in teknik serivisi aşırı iyi.

Hocam Dell ve Lenovo arasında kaldıysanız bence Dell seçin. Hem paranız cebinizde kalır hem de Dell'in teknik serivisi aşırı iyi.

Yazılanları okudum dediğiniz gibi Dell teknik servis konusunda çok iyi duruyor. Kafamı karıştıran Lenovo Y27-30'un kağıt üzerinde daha iyi olması. Dahili güzel bir hoparlörü var ayrıca HDR desteği var bunlara bakıldığı zaman Lenovo almak daha mantıklı gibi geliyor. Ama Lenovo kullanıcısı fazla yok gibi duruyor.

Yazılanları okudum dediğiniz gibi Dell teknik servis konusunda çok iyi duruyor. Kafamı karıştıran Lenovo Y27-30'un kağıt üzerinde daha iyi olması. Dahili güzel bir hoparlörü var ayrıca HDR desteği var bunlara bakıldığı zaman Lenovo almak daha mantıklı gibi geliyor. Ama Lenovo kullanıcısı fazla yok gibi duruyor.
Hocam HDR iyimidir bilemem çünkü bu bütçelerde HDR kötü oluyor. Hoparlör konusunda bir şey diyemem benim istek listemde olmadığı için. Karar sizin yani. @Saint Lucia hocam arkadaş ne yapmalı sizce?

Hocam HDR iyimidir bilemem çünkü bu bütçelerde HDR kötü oluyor. Hoparlör konusunda bir şey diyemem benim istek listemde olmadığı için. Karar sizin yani. @Saint Lucia hocam arkadaş ne yapmalı sizce?
@Saint Lucia hocam sizin düşünceleriniz önemli. 27 inç olarak 4 farklı model arasında kaldım diyebilirim. Lenovo Legion Y27-30, Gigabyte M27F, Dell G2722HS ve Acer Nitro XV272Sbmiiprx . 24 inç olarak ise HP Omen 25i (22J05E9), Dell G2422HS ve BenQ MOBIUZ EX2510S (Diğerlerine göre pahalı). Bu monitörler hakkında bilginizi paylaşırsanız çok sevinirim. Ek bilgi olarak sadece hikayeli oyunlar oynuyorum ve renkler benim için önemli oluyor. Asus TUF VG27VQ monitörümde renkler ve netlik çok soluk geldiği için geri iade ettim. Bunları göz önüne alarak siz oslaydınız hangi monitörü tercih ederdiniz.

Son düzenleme:
Herkese merhaba, 4 gün önce yoğun araştırmalar sonucunda bu monitörü almaya karar verdim monitörü Gaming gen TR'den aldım kurulumu yaptıktan sonra en üst çerçevede hafif açıklıklar ve bunlardan kaynaklanan hafif yamulmalar mevcuttu. İlk yorumlardan okuduğum kadarıyla bu herkeste mevcutmuş çok dert etmedin daha sonra gündüz vakitlerinde sol üst köşede beyaz bir ışığın yandığını gördüm aynı şekilde aynısı sağ taraftada oluyor nokta gibi bir şey ama hava kararınca o ışık kayboluyor sadece gündüzleri gözüküyor birazdan fotoğraflarınıda paylaşacağım normal bakınca monitör gözü yormuyor ama gece olduğunda parlaklığı yüzde 20'lere getirmeme rağmen gözlerimi inanılmaz yoruyor ve baş ağırısı yapıyor monitöre uzaklığım 60 ile 80 cm arası gözlerimde herhangi bir sorun yok ama bu duruma maaruz kalmam gözlerimi bozacak gibi duruyor. Bir de son olarak ışık sızması testi yaptım pek anlamıyorum bu konuda ama onunda fotoğrafını paylaşacağım yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230409-223137_Video Player.jpg
    Screenshot_20230409-223137_Video Player.jpg
    453,2 KB · Görüntüleme: 84
  • 20230409_223032.jpg
    20230409_223032.jpg
    143,3 KB · Görüntüleme: 101
  • 20230409_022701.jpg
    20230409_022701.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 94
  • 20230409_022646.jpg
    20230409_022646.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 92
@Saint Lucia hocam sizin düşünceleriniz önemli. 27 inç olarak 4 farklı model arasında kaldım. Diyebilirim. Lenovo Legion Y27-30, Gigabyte M27F, Dell G2722HS ve Acer Nitro XV272Sbmiiprx. 24 inç olarak ise HP Omen 25i (22J05E9), Dell G2422HS ve BenQ MOBIUZ EX2510S (Diğerlerine göre pahalı). Bu monitörler hakkında bilginizi paylaşırsanız çok sevinirim. Ek bilgi olarak sadece hikayeli oyunlar oynuyorum ve renkler benim için önemli oluyor. ASUS TUF VG27VQ monitörümde renkler ve netlik çok soluk geldiği için iade ettim. Bunları göz önüne alarak siz oslaydınız hangi monitörü tercih ederdiniz.

HDR olayı kötü net belirteyim. Öyle canlı kanlı bir HDR sunmuyor. Olması veya olmaması bir avantaj ya da dezavantaj kazandırmıyor.

Eğer konu renkler ise önerim AOC 24G2SPU/BK Monitör bu monitördür. Fakat şu an stokta yok. Beklemeye değer.
İkinci önerim MSI Optix MAG245R2 23.8'' 170Hz 1MS(MPRT) FreeSync PREMIUM OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da budur. Mağazadan sıfır kapalı kutu olarak açtırıp ölü piksel testi yaptırmayı unutma.

Dell'i beğenirim fakat renklere çok takıntılıysan soluk gelme ihtimali yüksek. Baktıkların arasında renk olarak HP biraz daha iyidir.
Beklersen AOC, mağaza varsa MSI, 27inç mecbursa Lenovo alternatifi Dell, AOC ve MSI'da anlaşamazsan HP. Sıralama budur. Elediklerimi yazmadım bile.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı