Dell G16 7630 değerleri normal mi?

Abi bir bilgisayar bir adamı bu kadar kararsız bırakabilir.
Öncelikle 2k ekran, rtx4060, HX işlemci, Metal ön kapak ve bu güzellikte tasarım gibi öğeleri barındıran 40bin fiyat bandında başka bilgisayar yok. En yakın bunun yerine alacağım bilgisayar HP Omen olacak, vatanda baktım ful plastik ve dell kadar premium durmuyor. fiyat farkıda 11k fazla verip sadece 4070 ekran kartı olurken FHD ekrana düşmüş olacağım.
Oyun oynarken rahatsız etmiyor frame düşmüyor ama ısınıyor. Ama @erendemiray7 bende bu derecelere çıkmıyor dediği içinde bu aleti verip aynı üründen başka bir tane istemeyi düşünüyorum.Ne dersiniz mantıklı olur mu acaba?
CPU'ya yük bindirmiyor o arkadaş ondan dolayı o sıcaklıkları bulmuyor. Siz 116W tüketimde 100 dereceyi görüyorsunuz. Arkadaş 70W güç tüketiminde 80 küsür dereceleri görüyor. Yani cihazınızda bir problem yok. HP Omenler de de limit var bilginiz olsun. Eğer iade edecekseniz, bütçe belirterek yeni konu açın öneri yapalım. 40 bin TL bandında en sıkıntısız laptop R7 7840HS - RTX 4060 ikilisine sahip olan Acer Nitro 16 WUXGA cihazdır bilginiz olsun. Eğer hâlâ 40K bütçeniz varsa sıkıntısız deneyim yaşamak istiyorsanız bu laptopu alın. Bütçeniz arttıysa da yeni konu açın öneri yapalım.

aynı laptopa sahibim ana ekranda herhangi bir islem yapmazken bile işlemci 70 derecelerde seyrediyor ve klavyenin üstündeki ızgaralar sıcak oluyor oyunlarda ise 90 100 arası gidip geliyor fanlar oyun açmazsam cok nadir çalışıyor. alalı 2 3 gün oldu laptopu

@talag Dostum oyuncu laptopları için aslında çok büyük olmasada hafif riskli bir sorun bu bilgisayar.Birçoğumuz 2K ekran,Metal kapak,HX işlemci,RTX4060 ve Dell gibi köklü bir markaya göre uygun fiyat gibi öğelerden bu bilgisayara tav oluyoruz.Ben iade ettim.Bana fazla sıcak geldi ama gerçekten çok güzel bir bilgisayardı.Bence oyuncu laptop alışkın kişiler için daha kullanılabilir derecelerdeydi diye düşünüyorum.Çünkü daha az ısınan laptoplardan daha fazla enerji çekiyor g16 7630.Bu da dereceleri çok yüksek seyrettiriyor.Servis ve garantisi ilgili bir sorun olursa hallederler diye umuyorum.
Ben de +2750TL vererek asus rog strix g16 13650hx rtx4060 FHD+ bilgisayar aldım.

Ben hala kullanıyorum çok çok memnunum gerçekten özellikle 2K olması cezbediyor ve sıcaklıklar oyun laptopuna göre normal bence ya bilmiyorum ama. ASUS ROG STRIX sıcaklık değerleri nasıl çok fark var mı? @Cenk_K.

@erendemiray7 biraz daha düşüktü testlerde takriben 10c kadar.Bence de dell çok güzel bir bilgisayar Eren. Ben sıcaklığa takıldım ama sonuçta servis biosta diagnostics te 90-95c kadar normal demişti.

11dakikalık bir test gerçekleştirdim laptop masadan 1cm yuksekteydi herhangi bir error ile karşılaşmadım ayrıca max 113.32 watt gösteriyor

Dosya Ekleri

• 20231127_005937.jpg
    20231127_005937.jpg
    182,7 KB · Görüntüleme: 42
11dakikalık bir test gerçekleştirdim laptop masadan 1cm yuksekteydi herhangi bir error ile karşılaşmadım ayrıca max 113.32 watt gösteriyor
Testte işlemci frekansını kontrol ettiniz mi? 100 derecelere ulaştığında sabit frekansta çalışıyor muydu işlemci yoksa frekans düşürdü mü?

sabit frekansta calismaktaydi 2. cycle a gecince frekans düşürdü ayni zamanda sıcaklıkta düşürdü belli bir sure sonra eski haline geldi
10 dakikalık test yaptınız değil mi? Ufak bir thermal throttle yaşanmış olabilir. Fakat çok da sıkıntı varmış gibi gözükmüyor. Beklediğimden çok daha güzel sanırım bu cihaz. Bu fiyat bandında bu donanım başka laptopta yok çünkü.

10 dakikalık test yaptınız değil mi? Ufak bir thermal throttle yaşanmış olabilir. Fakat çok da sıkıntı varmış gibi gözükmüyor. Beklediğimden çok daha güzel sanırım bu cihaz. Bu fiyat bandında bu donanım başka laptopta yok çünkü.
10 dakikalık test yaptım throttle yasandiysa da error vermedi ancak dediğim gibi bir ara mhz düştü.

Geri
Yukarı