Dell G3223D 31.5" vs Alienware AW2724DM 27"

Bütçe
18000

ORIHOAN

Hectopat
Herkese iyi günler, yaklaşık 1 haftadır monitör için ciddi anlamda araştırma halindeyim ve sayenizde pek çok bilgi sahibi oldum. Şu an HP Omen 27 2K 165 Hz monitör kullanıyorum. Fakat fark ettiğim kadarıyla artık genel manada geri kalmış bir monitör ve renkleri keyif vermiyor.

Kısaca belirtirsem: 14700K-4070 Ti bir sistemim var, çoğunlukla PUBG oynamaktayım, çift monitör kullandığım için dizi ya da filmde izlediğim oluyor.

Sistem dolayısıyla 2K ve 200 Hz'e kadar bir monitör düşünüyorum, bütçem 18.000 civarı maksimum.

En son bu iki monitör arasında karar verebilmiş değilim, sizce hangisi olmalı? Ve aynı kalitede yeni bir alternatifi var mıdır? Teşekkürler.

Dell G3223D 31.5 - Dell Alienware AW2724DM 27

@Drachen R50 @Saint Lucia

Son düzenleyen: Moderatör:
İki monitör de güzel ama rakip değiller. Kulvarları farklı.
Mesela Alienware oyunda serilik performansında daha başarılı ve 27 inç.
G3223D ise 31 inç ve görsellik açısından daha başarılı.
Kriterinize göre seçim yapmanız gerekir. Mesela PUBG'yi sürekli oynuyorsan Alienware daha mantıklı bir seçim olur. Hatta o kadar para vermene bile gerek yok.
Dell G2724D Monitör bu modeli de epey başarılı.

İki monitör de güzel ama rakip değiller. Kulvarları farklı.
Mesela Alienware oyunda serilik performansında daha başarılı ve 27 inç.
G3223D ise 31 inç ve görsellik açısından daha başarılı.
Kriterinize göre seçim yapmanız gerekir. Mesela PUBG'yi sürekli oynuyorsan Alienware daha mantıklı bir seçim olur. Hatta o kadar para vermene bile gerek yok.
Dell G2724D Monitör bu modeli de epey başarılı.

BenQ mobiuz EX2710Q monitör mü daha iyi yoksa Dell G2724D monitör mü? Hikayeli oyunlar da oynuyorum fakat genellikle FPS tarzı oyunlar oynuyorum.

BenQ mobiuz EX2710Q monitör mü daha iyi yoksa Dell G2724D monitör mü? Hikayeli oyunlar da oynuyorum fakat genellikle FPS tarzı oyunlar oynuyorum.

Tartışılmaz bile. G2724D daha iyi. Tepkime süresi ve akıcılığı da epey başarılı. 2K monitörler genelde yavaş tepki sunar ama Dell'in paneli iyi değerler koymuş ortaya.

G3223D'yi uzun bir süre kullandım. Görüntü kalitesi olarak başarılı bir cihazdır ancak son zamlardan sonra fiyatı epey uçtu. Burada kullanım amacı devreye girer. Monitore kotu diyemem kesinlikle ama rekabetçi oyunlar için Alienware daha mantikli olur bu iki seçenek arasından.

Çok teşekkür ediyorum

Arkadaşım için 2k-curve- 165hz+ monitör bakıyoruz, MSI CB MAG 325CQRXFDE bu model için ne düşünüyorsunuz, alternatifi var mıdır? Aynı şekilde oyun, film ve yazılım işleri için kullanacak.

Hocam arkadaş Almanya'da, normalde Tr'de fiyatlar daha pahalı olur ama neredeyse 200 euroluk bir farkla satılıyor şuanda. Stoklardan mıdır anlayamadık, bizde o yüzden alternatif olarak bakmaya başladık. 32inç kısmını yazmayı unutmuşum, fiyat olarakta 500 euro limitimiz var, var mı önerebileceğiniz başka bir model.

Hocam arkadaş Almanya'da, normalde TR'de fiyatlar daha pahalı olur ama neredeyse 200 euroluk bir farkla satılıyor şu anda. Stoklardan mıdır anlayamadık, bizde o yüzden alternatif olarak bakmaya başladık. 32inç kısmını yazmayı unutmuşum, fiyat olarak da 500 euro limitimiz var, var mı önerebileceğiniz başka bir model.

Pahalıymış.
Piyasanızda hangi marka/model ürünler var bilmiyorum. Ben alternatif bırakayım değerlendirin siz.
VA panel olarak AOC Agon AG325QZN/EU bunu öneririm.
IPS ve UW olarak MSI MAG401QR Monitör bunu öneririm.
MSI CB MAG 325CQRXFDE sizin baktığınız monitör de güzel. Lakin detaylı incelemesini bulamadım. Ghosting derecesine bakıp almanızı tavsiye edeceğim.

Teşekkürler @Saint Lucia hocam tekrar bakacağım, son olarak kendime Dell Alienware AW2724DM aldım. Foruma baktım ama göremedim, sitesinden gerekli driverları kurdum, kalibrasyon ya da renk profili tarzı bir mevzusu var mı bu monitörün? varsa nereden yapabilirim

Geri
Yukarı