Dell inspiron 5520 Mac OS X Kurma

• Konuyu başlatan 7373
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 6B

7373

Kilopat
iAtkos ml3u kurulumu için Transmac ile usb yi hazırladım. BIOS'tan gerekli ayarları (sizin videonuzdakilerden uygun olanları değiştirdim) yaptım. Yani bios u uefi moda aldım. Secure boot u kapattım. Ancak usb den bilgisayarı boot edemiyorum.

Dell inspiron 5520 i5 3210m cpu, hm77 yonga seti var. Özellikle bu cihazı alırkan macbook pro ların kullandığı chipset ve cpu olduğu için aldım. Yani donanım sıkıntısı olduğunu sanmıyorum ancak kurulum bi türlü olmadı. PC freedos alındı yani bios insydeH20 model standart bios var ve güncel.

Kurulum için yardımlarınızı bekliyorum... İyi çalışmalar

ML3U mevcuttu elimde onu denememiştim ama yazarken indirdim birazdan deneyeceğim. Aynı şekilde transmac ile windows üzerinden diski hazırlayacağım bakalım olacak mı? Merak ettiğim transmac le yaptığımda ml2 de de uefi mod a almak gerekiyor mu?

- - - Güncellendi - - -

ML2 Denediniz mi?

Ayrıca bilgisayarımın uefi desteği var o yüzden daha iyi performans alacağımı düşündüğüm için ml3u deniyordum ancak neden olmadı anlamıyorum. Zaten notebook u alırken özellikle macbook pro ların kullandığı anakart ve işlemci modelini seçtim

ML2 yi transmac ile bootable yapamazsınız, yapmanız için virtualbox yada mac kullanmanız lazım Recep Beyin anlatımı mevcut bakabilirsiniz ayrıca ML2 UEFI desteği istemez 10.8.5 de istemez Mavericks de istemez.

ML2 yi transmac ile bootable yapamazsınız, yapmanız için virtualbox yada mac kullanmanız lazım Recep Beyin anlatımı mevcut bakabilirsiniz ayrıca ML2 UEFI desteği istemez 10.8.5 de istemez Mavericks de istemez.

ML2 USB'yi hazırladım ancak kurulum başlamıyor. Yani ml2 usb den yükle diyorum elma çıkıyor arka plan gri altında yuvarlak dönüyo sürekli ama ilerlemiyor. Bir süre sonra da elmanın üstünde park yasak işareti beliriyor dosyalarda bi hata oluştu sanırım. İşlemciyi görmediğini düşünüyorum busratio=20 diye tanıtıyorum 3210M i5 işlemci benimki ama yine ilerleme yok.

Sanırım kurulum sırasında özelleştirden kendi donanımlarımı düzgün seçemiyorum. Kurulum bittikten sonra boot etmiyor bilgisayar hdd den. Dell 5520 i5 modeli hm77 chipset var üstünde intel hd4000 ve ati 7670 ekran kartı var. Özelleştir kısmında neleri seçmeliyim bunlarla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ben kafaya taktım bu iatkos ml2 sürümünü bu notebook üzerinde hemde dual olarak kullanıcam :)

- - - Güncellendi - - -

Intel virtualization technology=Enabled yaptınız mı?
Yaptım boot cd leri yardımıyla kurulumu yapıyorum ama sonrasında sistem kurulumu bittikten sonra sistemi boot edemiyorum. Bu da özelleştirden kaynaklı muhtemelen diğer mesajımda donanımları yazdım.

Kardeşim sen Recep Beyin yaptığı videoları izledin mi ? Kendi kendine boot etmez usb ye girip kurduğun yeri seçmen lazım. Dual boot düşünüyorsan en son windows kurup easyBCD ile yaparsın. Böyle anlatırsan tek tek sarı çizmeli memet ağa olur. Ama videonun şurasında takıldım dersen yardımcı olmamız daha da kolaylaşır.

Teşekkürler Recep bey şuan indiriyorum. Umarım sonunda yapabilirim. Sizden bir ricam daha var özelleştir kısmında benim donanımlarıma göre neleri seçmeliyim? Örneğin çift ekran kartı var intel HD 4000 ve ati 7670M olarak. Windowstaki gibi ikisinide kullanabilirmiyim yoksa birisini devredışı bırakmam mı gerekiyor? Diğer sorum i5 3210M işlemcim mevcut bu gönderdiğiniz sürümde busratio vb değerler girmeden boot edebilecekmiyim?

- - - Güncellendi - - -

Kardeşim sen Recep Beyin yaptığı videoları izledin mi ? Kendi kendine boot etmez usb ye girip kurduğun yeri seçmen lazım. Dual boot düşünüyorsan en son windows kurup easyBCD ile yaparsın. Böyle anlatırsan tek tek sarı çizmeli memet ağa olur. Ama videonun şurasında takıldım dersen yardımcı olmamız daha da kolaylaşır.
Evet ML2 ve ML3U için yaptığı bütün videoları izledim. Olmamasının nedeninin bios ayarlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum notebook üzerinde kurulum yapmak istediğim için kendisinin kurulum yaptığı bios ile benim bilgisayarımın biosu araasında çok fark var. Nerdeyse seçenek yok denecek kadar az. CSM seçeneği bile yok. Zaten bildiğim kadarıyla CSM seçeneğini Windows 8 sistem kurulu bilgisayarların bios yapısına gömdükleri ve eski serial lisans sistemini değişitirip lisansını biosa gömdükleri.

Bütün sürücüleri yüklemesine rağmen siyah ekranda kalıyor bilgisayar. Ekran kartı kext lerini silin yazıyor ama transmac ile usb belleğe bakıyorum bulamıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı