Dell S2722DGM alınır mı?

Bütçe
6000
6 bin liraya daha iyi monitörler alabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca her zaman IPS panel tercih etmek en mantıklısı.

Monitör arayışındayım özellikleri güzel geldi gözüme fakat daha önce VA panel kullanmadım. Nasıldır, alınır mı?

Önceden kullandığınız panel IPS veya TN ise ghosting olarak rahatsız edebilir. Eğer 2K 144Hz bir monitör istiyorsan belki tercih edilebilir ama tabii IPS bir monitör çok daha iyi olur.

Önceden kullandığınız panel IPS veya TN ise ghosting olarak rahatsız edebilir. Eğer 2K 144Hz bir monitör istiyorsan belki tercih edilebilir ama tabii IPS bir monitör çok daha iyi olur.

Uzun zamandır TN panel kullanıyorum IPS yerini tutmuyorlar fakat 2K IPS paneller çok pahalı değiller mi bu bütçeye bulabilir miyim?

6 bin liraya daha iyi monitörler alabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca her zaman IPS panel tercih etmek en mantıklısı.

Hangi monitör mesela örnek atabilir misin?

DisplayPort ile 165Hz olan VA sağlam monitör. Bizzat gördüğüm ve beğendiğim ürün idi. Ben monitör alacağım vakit stokta yoktu, sonra pahalı geldi. Almadım. 5400-5600 TL olduğu vakitte alınırdı, şimdi de öyle. IPS panel iyidir ama o fiyata sadece Arap firması var piyasada. Tercih senin.

Uzun zamandır TN panel kullanıyorum IPS yerini tutmuyorlar fakat 2K IPS paneller çok pahalı değiller mi bu bütçeye bulabilir miyim?

Bütçe artarsa bunlara bakılabilir minimum. Maalesef o bütçeye IPS 2K 144Hz monitör bulmak biraz zor.

6 bin liraya daha iyi monitör bulamazmışsınız. Benim hatam :D VA panel çok öneren görmedim fakat tercih senin.

Monitör arayışındayım özellikleri güzel geldi gözüme fakat daha önce VA panel kullanmadım. Nasıldır, alınır mı?
VA panellerde, smearing denen sorun vardir. Ghostingden daha kotudur. Goruntu hareket ettigi an tum renk/kontrast/dolgunluk bozulur. Bu sorun bazi VA panellerde cozulmus olsada bu VA paneller cok pahalidir. Bu yuzden VA panel onermiyoruz.

Bununla beraber zamaninda o monitoru arastirmistim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada smearing sorununu gorebilirsiniz.

Oyun için alıyorsan seni üzer bu monitör.

Daha taze açılmış bir konu:

QHD istiyorsan bütçeni arttırıp bunu almanı veya 1080P'ye yönelmeni öneririm.

Geri
Yukarı