Dell S2722DGM ghosting var mı?

Daha fazla  
Merhaba, Dell S2722DGM model monitörü satın aldım bugün elime ulaştı. Ölü piksel testi, ghosting testi gibi testleri yaptım. Ancak çok tecrübeli olmadığım bir alan olduğu için yardımınıza ihtiyacım var, ekte görsele eklediğim UFO test görseli ghostinge mi işaret ediyor. Ayrıca beyaz ve yeşil ekranda ekranın altından ve üstünde hafif bir ışık sızması var gibi görünüyor bu bir sorun mu? Eğer monitörümde ghosting varsa ne yapmalıyım iade mi etmeliyim? Teşekkür ederim.

ghosting.jpg

beayz.jpeg

yesil.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
5700 TL gibi fiyata 27 inç 2K 165 HZ 350 nit Dell kalitesi ise monitör alamazsiniz artık bu saatten sonra. Çok bilen arkadaşlar klasik aynı sözleri ezberlemis sürekli VA panel kötüdür ver onu ips al. Bunları klavye başında yazmak kolay tabi , aynı ayarda ips monitör al bakalım en az 11 12 bin lira. İps paneller kusursuzmu sanki ips glow kesinlikle cikicaktir köşerlerden özellikle gece karanlık sahnelerde çok belli olur. Kontrast düşük olur buda karanlık sahnelerde siyahlar gri gibi olur siyahlar asla siyah olmaz bildiğin gri olur. O yüzden aldığın monitör VA panel olarak en kaliteli monitör'lerden biridir. Renkler ve canlılık olarak en iyisidir. Bırak biraz ışık sızması olsun.

Merhaba, Dell S2722DGM model monitörü satın aldım bugün elime ulaştı. Ölü piksel testi, ghosting testi gibi testleri yaptım. Ancak çok tecrübeli olmadığım bir alan olduğu için yardımınıza ihtiyacım var, ekte görsele eklediğim UFO test görseli ghostinge mi işaret ediyor. Ayrıca beyaz ve yeşil ekranda ekranın altından ve üstünde hafif bir ışık sızması var gibi görünüyor bu bir sorun mu? Eğer monitörümde ghosting varsa ne yapmalıyım iade mi etmeliyim? Teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1852430

Eki Görüntüle 1852432

Eki Görüntüle 1852433

OverDrive ayarlarını değiştirmeyi deneyin. OverDrive ayarıyla çokça azaltılabiliyor o monitörde ghosting diye biliyorum.

Monitörü öven, VA panel amayın IPS alın diye ezber konuşan, klavye başında yazmak kolay diyen vatandaşa bu mesajım monitör kronik blacksmearing problemli.
Zahmet edip araştırmak yerine vatandaşlara laf atmak doğru bir davranış değildir. Gidip ucuza VA panel monitör alıyorsun ghosting olunca şikayet etmeyin çünkü renkleri güzel ve IPS'ler pahalı diyorsunuz. Bunu yazarken çok düşünmediğiniz ortada. Panel tipleri kullanıcıya göre önerilir. Oyun oynayan kişi ghostingten rahatsız olur. IPS glowdan olmaz. Yersiz bilgiler ile insanlara bilgi vermeyin.

1688799234201.png

Bu ikinci resimde ise OverDrive ayarı ile bile ghostingin azalmayacağı ortada.
13.2 Ms'lik bir gecikmeyi göz algılar. Ghosting bundan dolayıdır. Faka başka seçenek yok. OverDrive ile kullanmayı denemeli. İade etse bile yerine bu bütçe ile bir şey koyamaz.

1688799635122.png

5700 TL gibi fiyata 27 inç 2K 165 Hz 350 nit Dell kalitesi ise monitör alamazsiniz artık bu saatten sonra. Çok bilen arkadaşlar klasik aynı sözleri ezberlemis sürekli VA panel kötüdür ver onu IPS al. Bunları klavye başında yazmak kolay tabii, aynı ayarda IPS monitör al bakalım en az 11 12 bin lira. IPS paneller kusursuzmu sanki IPS glow kesinlikle çıkacaktir köşerlerden özellikle gece karanlık sahnelerde çok belli olur. Kontrast düşük olur bu da karanlık sahnelerde siyahlar gri gibi olur siyahlar asla siyah olmaz bildiğin gri olur. O yüzden aldığın monitör VA panel olarak en kaliteli monitör'lerden biridir. Renkler ve canlılık olarak en iyisidir. Bırak biraz ışık sızması olsun.

VA panel olarak en kaliteli monitörlerden olsa bu kadar ghosting mi olur?
@Saint Lucia hocam nasıl bir monitör olduğunu anlatmış, teşekkür ediyorum😃

Oyun oynayan, yazılım ile uğraşan biri asla bu tip, ucuz bir monitör almamalı.

Sanki sende ezbere konuştun ve her VA panelde ghosting olduğunu düşünüyorsun. kağıt üstü özelliklere ve markaya bakarak kaliteli demen de bilgisiz olduğunun göstergesi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı