Dell XPS 15 (L502X) Mac OS X kurulum: Operating System Not Found

Aynı dertten muzdaripiz. Bende de aynı makina var hala kurulum yapamadım. Bu gidişlede yapamayacağım galiba. Bilgisayar kullandığımız flash bellek aynı. Recep Abi'den ricam bu laptop için bir rehber hazırlaması. Ben bilgisayarımı göndermeye bile razıyım.

@ahmt.aras Ben bu konuyu yaklaşık 1 haftadır araştırıyorum. Bizim makinaya USB den boot atabilen yok sanırım. Bir ayar sıkıntı, bir şey var ama çözemedim. Çözersem burada güzel bi başlık açıp hepimizi bu dertten kurtarıcam.

Şimdi gittim Double Layered DVD aldım ama bizim makinayla bu DVD ye yazma ya da okuma yapabiliyor muyuz bilmiyorum. Bunu cevabını öğrendikten sonra DVD Writteri bile değiştirmeye razıyım bunu kurabiliyim yeter ki.

@Recep Baltaş Eğer sesimizi duyarsan lütfen yardım et bize.

Şunu dener misiniz: USB belleği eSATA portuna takın. Sonra da açılışta sürekli F12'ye basın. Çıkan listeden "USB Storage" seçeneğini seçip boot etmeyi deneyin.

Buradayız gençler, nefes aldığımız sürece kaçmıyoruz :)

Malesef buda işe yaramadı. Sürekli aynı yazı "Operation System Not Found" dikkatimi çeken şey. "Operation" diyorum "Operating" değil. bu acaba bir ip ucu sağlar mı?

Bir alakası yok kelimeyle. Daha önce hiç usb'den kurulum yaptınız mı acaba? Bu bir ipucu olabilir bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatmış olucam ama çözüm bulabildiniz mi acaba. Bende de aynı cihazdan var. Sizin geçtiğiniz yollardan geçtim sonuç aynı. "Operation System Not Found". Çözebildiyseniz bana da yardım edebilir misiniz. Ne yapmam gerekiyor?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı