Deneme sürümü olan Windows 10 sonsuza kadar kullanılabilir mi?

hha2424

Hectopat
Arkadaşlar Excalibur G770 özelleştirme ile Windows 10 Single Language yüklü olarak 7300 küsurlu bir fiyata denk geliyor ve tahmin edeceğiniz gibi FreeDOS olarak alırsak daha ucuza denk geliyor. Peki kendimiz FreeDOS olarak alıp Windows 10 deneme sürümü kurarsak deneme sürümü bitince hangi özellikler kısıtlanır? Oyunları oynamaya devam edebilir miyiz? Yoksa süre bittikten sonra sürekli Windows 10 satın alın diye uyarı mı verecek? Deneme sürümüyle oyunlar sorun oluşturur mu? Yorumlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar Excalibur G770 özelleştirme ile Windows 10 Single Language yüklü olarak 7300 küsurlu bir fiyata denk geliyor ve tahmin edeceğiniz gibi FreeDOS olarak alırsak daha ucuza denk geliyor. Peki kendimiz FreeDOS olarak alıp Windows 10 deneme sürümü kurarsak deneme sürümü bitince hangi özellikler kısıtlanır? Oyunları oynamaya devam edebilir miyiz? Yoksa süre bittikten sonra sürekli Windows 10 satın alın diye uyarı mı verecek? Deneme sürümüyle oyunlar sorun oluşturur mu? Yorumlarınızı bekliyorum.
Arka plan değiştirme gibi özellikler kısıtlanır. Nadiren de olsa satın alın diye uyarı verir ve sağ altta sürekli "Windowsu Etkinleştir" yazar. Oyun oynarken bile o yazı gitmez hep kalır. Bunlar senin için sorun değilse istediğin kadar kullanabilirsiniz. Ben 3 ay kadar kullandım sonra sırf o yazı gitsin diye OEM Key aldım 😀

Hangi özellikler kısıtlanır?
Kişiselleştirme özellikleri kısıtlanır; tema rengi, kilit ekranı fotoğrafı gibi.
Oyunları oynamaya devam edebilir miyiz?
Evet, edebilirsiniz.
Yoksa süre bittikten sonra sürekli Windows 10 satın alın diye uyarı mı verecek?
Sağ alt köşede hangi sayfayı açarsanız açın "Windows'u Etkinleştir" gibi gıcık bir uyarı göreceksiniz. Onun dışında normal bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.
Deneme sürümüyle oyunlar sorun oluşturur mu?
Hayır, bir sorun oluşturmaz.

Ama şunu belirtmek isterim, Casper bilgisayar almanızı pek önermem.

Kişileştirme ve senkronizasyon sekmesi çalışmaz güncelleme konusunda bir şey diyemem. Onun yerine oem al bir tane kafan rahat olsun. 15-20 TL bir şey he dersen vermem ben para o zaman crack şimdi herkes laf edecek ama uzun yıllar crack kullandım gram sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı