Denemede kopya çektiğimi söylüyorlar

Baydemir2344

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler, 1 ay önce YKS TYT denemesi vardı ben de sınava girdim ama telefonu çıkardım (ama telefon arkadaşın) kopya çektim sonra bir tane kurstan bir kişi kopya çektiğimi gördü. Deneme bittikten sonra eve gittim yarın kursa geldiğimde birkaç kişi sen kopya çekmişsin dedi yok vs dedim inanmadılar. Daha sonra Türkiye geneli bir tane daha deneme olduk onda da kopya çekmeden iyi yapmıştım ama sınıftaki kişiler hocaya söyleyeceğiz vs diye tehdit ediyorlar, hatta rehber hocasına da söyleyeceğiz dedi. Sınav senem olduğu için ben telefon kullanmıyorum, ailem telefonu duyarsa eğer evde kavga ederiz. Ne yapayım ne yapmayı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Talihsiz bir durum olmuş, ama hocam bu zaten deneme, sonuç not ortalamanı falan etkilemeyecek ki kendini denemiş oluyorsun o sınavda neden kopya çekmek istedin ki anlayamadım açıkçası, ilk başta bunu yaptığın için de doğal olarak arkadaşların kopya çektiğini düşünmüş, eskiden anlatılırdı bir çoban dağda koyun otlatırken eyvah! Kurtlar saldırdı diye yalandan bağırmış köy halkı gelince bir bakmış ki çoban yalandan şaka yapmaya çalışıyor, çoban bunu birkaç sefer daha yapmış sonra bir gün gerçekten kurtlar saldırmış ama ne kadar bağırsa da köy halkı gelmemiş ve kurtlar tüm koyunları yemiş. Bu durumdan kurtulamazsın dershanedeki tüm denemelerde iyi bir net yaptığında arkadaşların hep kopya çektiğini düşünecekler, ama yeni bir ortamda Üniversite de ya da İş yerinde bunun başına gelmemesi için daha dikkatli olmalısın. Telefon için de arkadaşının olduğunu o sırada birinin ısrarla aradığını kapatmak için telefonu çıkardığını falan söylersin, sınava az kaldı ailenle kavga edip stres olma diye diyorum yoksa asla yalan söylemeni önermem.

Geri
Yukarı