Depresyon, stres, mutsuzluk

Bu sene 9. sınıfa geçtim. Aşırı şekilde mutsuzluk ve ders çalışmama isteği var. Bir anda hiçliğe doğru hiç durmadan koşmak istiyorum. Şu anda kafamda geçen şeyleri burada anlatmam çok zor ama kendimi çok kötü hissediyorum, okumak istemiyorum, çalışmakta istemiyorum. Ergenlikten dolayı mı bilmiyorum ama çok kötü bir şey.
Eğer imkanın varsa iyi bir psikolog'a git, imkanın yoksa devlet hastanelerinde de var ve youtubedan psikologların videolarını izleyebilirsin.

Evimde lego setleri var lego yapmayı severim ve bilgisayardan oyun oynamak.

Çok güzel, bunlara yönelik işlerde çalılşmak ister misin? Mesela oyun yazmak veya lego tasarımı yapmak vb. kendine bu soruyu sor ve hobilerine uygun ileride yapabileceğin işler seçmeye odaklan. Okulun çok da önemli bir şey olmadığını da ekleyeyim özellikle Türkiye'de. Yani okulu kafana takmadan bir şeyler yapmaya çalış. Eğer çok kötü durumdaysan yardım almanı öneririm arkadaşların da bahsettiği gibi.

Çok güzel, bunlara yönelik işlerde çalılşmak ister misin? Mesela oyun yazmak veya lego tasarımı yapmak vb. kendine bu soruyu sor ve hobilerine uygun ileride yapabileceğin işler seçmeye odaklan. Okulun çok da önemli bir şey olmadığını da ekleyeyim özellikle Türkiye'de. Yani okulu kafana takmadan bir şeyler yapmaya çalış. Eğer çok kötü durumdaysan yardım almanı öneririm arkadaşların da bahsettiği gibi.

Zaten yazılım tarafında bir iş yapmak istiyorum oyun tasarımı kodlaması gibi aklımda böyle şeyler var ve ilgimde var yardımınız için teşekkür ederim yıllar sonra yaşarsam yine yazacağım buraya.

Pardon hocam bildirim gelmemişti, görmedim. Bu ikisini de kesin. 1 hafta yapmayın en az. Sonra konuya tekrar dönün, bir değişiklik var mı yazın. Eğer yapmazsanız asıl etkilerini 2-3 ay sonra çok çok iyi göreceksiniz.

Deneyeceğim.

Geri
Yukarı