Ders çalışırken uyku gelmesi nasıl çözülür?

nediyosun123123

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben ders çalışırken sürekli uykum geliyor ama oyun oynadığım zaman uykum kaçıyor sizce neden uykum geliyor nasıl çözebilirim?

Merhaba arkadaşlar ben ders çalışırken sürekli uykum geliyor ama oyun oynadığım zaman uykum kaçıyor sizce neden uykum geliyor nasıl çözebilirim?

Size yüksek doz da kafein gerekiyor. Yine de sadece kafein ile ders çalışabilmek sürdürülemez. İçten gelen bir motivasyon da olması lazım.

Yatarak veya uzanarak çalışmayın. Yatmadan önce rutin olarak yaptığınız bir şey varsa ders çalışmadan önce o şeyi de yapmayın. Bilgisayar ve yatağınızdan uzak başka bir odayı da sadece ders çalışmak için kullanmak yardımcı olabilir.

Dersi eğlenceli hale getir bence. Videolu anlatım dinle özellikle.

Yatarak veya uzanarak çalışmayın. Yatmadan önce rutin olarak yaptığınız bir şey varsa ders çalışmadan önce o şeyi de yapmayın. Bilgisayar ve yatağınızdan uzak başka bir odayı da sadece ders çalışmak için kullanmak yardımcı olabilir.

Reis bugün antrenmandan geldim onun yorgunlugu olabilir ama ben normal saat 5'e kadar da uyusam yine uykum geliyor ama oyun vs oynayınca kaçıyor.

Ders calısma isteği olmadıgı içinmi.
Uykunu kaçırır, bilincini açar. Sınava giderken şeker verirlerdi bilinç açılsın diye. Şeker ve sakız uyumu iyidir bu konuda, başarılı olacağını sanıyorum. Çene kasın çalıştıkça beynine sinyal verir ve uykunu kaçırır.

Geri
Yukarı