Dershaneden sonra ders çalışmak için süre kalmıyor

Yer
Bursa
Daha fazla  
LGS 2024 ogrencisiyim. Aile zoruyla dershaneye yazıldım. Normalde okuldan 4 de gelmem gerekiyor ama dershaneye gittiğim için 8 de geliyorum ve çok yorgun olduğum için anca 9 gibi derse gecebiliyorum ve 9'dan sonra gün bitmiş gibi hissediyorum. LGS yaklastikca ailem benimle tartışmaya başladı ve daha az çalışmaya başladım ve bu durumdan dolayı kaygilaniyorum. Fikirleriniz benim için çok önemli ne yapmami önerirsiniz?

LGS 2024 ogrencisiyim. Aile zoruyla dershaneye yazıldım. Normalde okuldan 4 de gelmem gerekiyor ama dershaneye gittiğim için 8 de geliyorum ve çok yorgun olduğum için anca 9 gibi derse gecebiliyorum ve 9'dan sonra gün bitmiş gibi hissediyorum. LGS yaklastikca ailem benimle tartışmaya başladı ve daha az çalışmaya başladım ve bu durumdan dolayı kaygilaniyorum. Fikirleriniz benim için çok önemli ne yapmami önerirsiniz?
Çok kafana takma kardeşim lise çokta mühim değil. Asıl hayatını değiştirecek olan üniversite.

Aileler neden LGS'yi bu kadar abartıyor anlamıyorum. Biz 2021'de girdik, okula hiç gidememiştik, ben telefonum olmadığı için online derslere de katılamıyordum. Aramızda dershaneye giden iki kişi falan vardı. Buna rağmen ben iyi bir puan aldım iyi bir liseye gittim, sınıftakiler de iyi aldı. Zaten bence sorularda bir şey yok üstelik siz daha şanslısınız sizin için daha kolay olmalı. Ha iyi okula gittik de ne oldu sonuç benim kişisel bahtsızlığım artık okula gitmiyorum. Başka arkadaşlarımın ebeveynleri vefat etti, köklü lise fen lisesi dediğimiz okullarda skandallar çıktı. Bir şey olmuyorsa olmuyor. Çok da kasmamak lazım. Eğitim kalitemiz de ortadayken. :)

Kendi çalışma disiplinini oturttuysan ve konular da bittiyse aileni dershaneyi bırakmaya ikna et.

Aileler neden LGS'yi bu kadar abartıyor anlamıyorum. Biz 2021'de girdik, okula hiç gidememiştik, ben telefonum olmadığı için Online derslere de katılamıyordum. Aramızda dershaneye giden iki kişi falan vardı. Buna rağmen ben iyi bir puan aldım iyi bir liseye gittim, sınıftakiler de iyi aldı. Zaten bence sorularda bir şey yok üstelik siz daha şanslısınız sizin için daha kolay olmalı. Ha iyi okula gittik de ne oldu sonuç benim kişisel bahtsızlığım artık okula gitmiyorum. Başka arkadaşlarımın ebeveynleri vefat etti, köklü lise fen lisesi dediğimiz okullarda skandallar çıktı. Bir şey olmuyorsa olmuyor. Çok da kasmamak lazım. Eğitim kalitemiz de ortadayken. :)

Kendi çalışma disiplinini oturttuysan ve konular da bittiyse aileni dershaneyi bırakmaya ikna et.

Ben disiplini oturttuguma inanıyorum ama ailem hiçbir konuda bana inanmadığı için artık kendime olan güvenimi yitirmeye başladım.

Merhaba kardeşim. Bende bu sene üniversiteye hazırlanıyorum. yaklaşık 6 ay boyunca aile baskısı ile dershaneye yazıldım. Okuldan 1 de çıkıp eve 9de dönüyordum bırak çalışmayı dinlenmeye zamanım kalmıyordu. Bir risk aldım kendi isteğimle dershaneden ayrıldım 6 ayım boşa gitti belki ama gerçekten çok faydasını gördüm. Ben dershaneden verim alınmasının çok güç olduğunu düşünüyorum. Şuan senin için geç olabilir ama önünde üniversite sınavı var belki bu yazdıklarım aklına gelir tekrar düşünürsün 😅 LGS sınavını da çok kafaya takma gideceğin liseyi eninde sonunda kabul ediyorsun çalışma isteğin ve başarın tamamen sana bağlı olacak başarılar.

Çok net bir şekilde rahat rahat söyleyebilirim ki:
Dershane bomboş iş. Bomboş iş. Hem YKS için hem LGS için. Tabii bunu ailelere anlatmak zor. Vakit kaybından başka hiçbir şey değil.

Ben disiplini oturttuguma inanıyorum ama ailem hiçbir konuda bana inanmadığı için artık kendime olan güvenimi yitirmeye başladım.
Üniversitenin daha önemli olduğunu biliyorumda OBP düşük olduğu için lgsyide yapamazsam adrese dayalı kekolarla dolu bir okula gitmekte istemiyorum :(
Böyle demişsin de dershaneden verim almıyor musun? Şu an dershaneye gitmek istiyorum ben de.

Geri
Yukarı