Dersim bir isyan mı yoksa katliam mı? Atatürk'ün haberi var mıydı?

Ne yapalım padişah mı seçelim kendimize? Vahiy mi gelsin? Ya da insanların birleşerek kurduğu devlet kurumunu yok edip sokakta insanların kanunsuzca ölmesini mi izleyelim?

Doğru ama o minimum derece dediğimiz kayıp kim bilir kaç tane insan. Onların ölümünden biz sorumluyuz.
Sadece Demokrasi yok ki yönetim türlerinden.

Anarşizm'i benimsiyorsan ondan daha saçması da yok zaten :D. Tamam özgürlük ama özgürlükte bir yere kadar. Dünya'da her yerde kötü insanlar var ve bu insanları sadece insanların oluşturduğu 'devlet' adlı kurum durdurabilir.
Hocam Türkiye'de din tutuyor.

Biliyoruz, daha iyisi yok.
Hocam, zaten mantıklı olduğunu savunuyorum ancak tamamen değil.

Anarşizmi anlamayan kişiler genelde kötüler doğal olarak. Tamam hayalperest Anarşistler var ama solcu olmayan Anarşistler kesinlikle öyle değiller. Mesela post-sol. Tabi her solcu hayalperest değil. Bakunin mesela.

Anarşizmi anlamayan kişiler genelde kötüler doğal olarak. Tamam hayalperest Anarşistler var ama solcu olmayan Anarşistler kesinlikle öyle değiller. Mesela post-sol. Tabi her solcu hayalperest değil. Bakunin mesela.
Hocam bir otorite olmalı sana ceza veren bir hukuk sistemi olmalı. Devlet yapısına kararı veren kim? Sen, ben, o değil mi? O zaman çoğumuzun eşit yaşadığı bir yerde yaşamaktansa kuralsız bir sistemde(düzeltme); kuralın tamamen halkın elinde olduğu bir sistemde yaşamamız neden? Halkın içinde ya geri zekaya sahip nüfus fazla ise nasıl vereceğiz? Demokrasi ve Anarşizm az da olsa benzerler ancak işi bir profesyonelin yapması var bide stajyerin yapması var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı