Kürdistan önceden var mıydı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kürdistan vardır ve tarihten bugüne de var olmaya devam ediyor. Özellikle Türk dostlarımıza sözüm kürdistan demek bölücülük değildir. Herkes için demiyorum fakat kürdistan kelimesine bile tahammülü olmayan insanlar görüyorum bu beni üzüyor. Deprem zamanı ilk yardıma koşanlardan biridir kürdistan bölgesel yönetimi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda ne kadar kabul edilmese de Irak'ın özerk bir bölgesi. Osmanlı dönemlerinde de bölge olarak geçiyor.
Bunu bilmiyordum. Ben o yukarıda atılan Erdoğan ve başkasının fotoğrafını terör örgütü sanıyordum. Bu hiç haritada veya haberlerde geçmediği için ben kürdistanı bir hayal sanıyordum. Şuna bak, bir forumda yeni bir ülke keşfettim.

Bunu bilmiyordum. Ben o yukarıda atılan Erdoğan ve başkasının fotoğrafını terör örgütü sanıyordum. Bu hiç haritada veya haberlerde geçmediği için ben kürdistanı bir hayal sanıyordum. Şuna bak, bir forumda yeni bir ülke keşfettim.

Aslında ülke demek yanlış olur. Tamamiyle Irak'a bağlı bölgesel yönetim diyelim.

Zamanında Osmanlı eyaletiydi. Şu an da Irak'ta özerk bir bölgeden ibaret, Allah nasip ederse öyle kalacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı