Devlet Üniversitesi vs Vakıf Üniversitesi

Özellikle yüksek sıralarda ben yarım kadar puan yapıp parayı basan adamlarla aynı ortamda okumak istemezdim devlette herkes aynı seviyede neredeyse.

Hangi üniversite olduğuna bağlı. Abant izzet baysal mı Koç mu dersen koç.

Beykent üni mi ODTÜ mü dersen ODTÜ.
ODTÜ vs Koç?
Ben işveren olsam önce devlet üniversitesinden mezun olmuş kişilere öncelik veririm. Çoğusu da öyle yapıyor. Yok yapmıyor diyenlere aldırmayın.
Çoğu da ODTÜ ve İTÜ'den gidiyor sağlam yerlere.

İkisinin de kendine özel imkanları var. Gidip konuşman araştırman daha iyi olur.
O amaçlı sordum zaten. Öğrenmek için buraya yazdım.

ODTÜ vs Koç?
Çoğu da ODTÜ ve İTÜ'den gidiyor sağlam yerlere.

O amaçlı sordum zaten. Öğrenmek için buraya yazdım.
Koç farksız alır. Koç'un öğrencisini Türkiye'de çalışırken görmek zor. Zaten çoğu kaliteli devlet üniversitelerindeki öğrencileri 3. Sınıftayken hemen kapıyor büyük Türk şirketleri.

Koç farksız alır. Koç'un öğrencisini Türkiye'de çalışırken görmek zor. Zaten çoğu kaliteli devlet üniversitelerindeki öğrencileri 3. Sınıftayken hemen kapıyor büyük Türk şirketleri.
Bölümüne göre değişir hocam. Mühendislikte ODTÜ'nün üstüne TR'de üniversite olduğunu düşünmüyorum.

Dostum şimdi X Üniversitesi yurtdışına öğrenci yetiştiriyor ama X üniversitesi yetiştirmiyor X Üniversitesi devlet ama apartmandan hallice. Marmara ile bu üniversite bir mi şimdi? Biz bilemeyiz onu senin gidip teker teker araştırman lazım. İmkanları neler diye. Ekşide orda okumuş insanlara yazman lazım. Yani sıralama gelir de en kalitelisini yazmazsan iş bulman o kadar zorlaşıyor.

Koç nasıl farksız alıyor? ODTÜ ve İTÜ'den sağlam kişiler çıkmıyor mu? ODTÜ hocalarına baktım ve hemen hemen hepsi doktorasını dünyanın ilk 100 üniversitenin içine girerek gelmiş. Yanlış anlaşılmasın, hepsi değil ama hemen hemen hepsi.

Yeni konular

Geri
Yukarı