Dil bölümü okunur mu?

Tercüman olarak devam etmek istiyorum ben. İngilizce yanında genel olarak kullanılan bir dil daha öğrenip üniversitede turizm okumak istiyorum. Lise zamanında hatrı sayılır Photoshop bilgim ile para kazanabileceğim zaten. Zaten kendimi yazılımda geliştirmeye başladım. En kötü yabancı piyasaya atılıp para kazanmaya çalışırım.

Yani hayat senin hayatın ama seçimlerini doğru yap ki sonradan pişman olmayasın.

Bu sene liseye geçmiş bir kardeşinizim. Yabancı dil okumak istiyorum fakat iş alanında vesaire kaygılarım var. Beni aydınlatabilir misiniz?
Merhaba, yabancı dil her alanda önemli. Yukarıdaki arkadaşların iş hayatının ne kadar içinde olduklarını bilmiyorum, ancak çoğu argümanları doğru değil. Yabancı dil bilmenizin en basit işte bile getirisi olduğunu söyleyebilirim. Asgari ücretli işlerin içinde bile yabancı dil bilmeniz size prim ve ek bir maaş olarak geri dönüyor.

Aşağıdaki görselde asgari ücretli bir işin içerisinde bile bildiğiniz bir dilin size nasıl ekstra kazanç getirdiğini görebilirsiniz.

Yeminli tercümanlar ve dil konusunda bölüm okuyan arkadaşların önleri her zaman açıktır.

pp.png

Benim de sorum vardı. İngilizce seviyem ileri düzeyde çoğu arkadaşım yabancı ve iyi anlaşıyorum. Bu yüzden dil bölümünü seçip arkadaş gibi turizm okumayı düşünüyorum. Dil bana kolay geleceği için bir yandan yazılım öğrenip geleceğimi sağlama almayı düşünüyorum. 2-3 dil öğrenebilirim ama bunlarla gelecekte bir şey başaramazsam öğrendiğim yazılım bilgisiyle bir işe girebilirim sonrasında kendimi daha da geliştirirsem iyi olacağını düşünüyorum. Sizce mantıklı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı