Direksiyon Seti Logitech G27 veya Logitech Driving Force GT ?

eyyüp_12

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Merhaba Beyler. Belki bileniniz vardir bir kaç ay öncesinde Euro Truck Simulator 2 oyununun MP (Multiplayer) versiyonu çikti ve bu oyunun mp versiyonunda konvoy yapmak mümkün. Klavyeyle oynamaktan ne yalan söyleyeyim gerçekten biktim ve direksiyon seti almaya karar verdim. Bazi arastirmalarim sonucunda hosuma giden 2 set buldum biri Logitech G27 ve digeride Logitech Driving Force GT. Kullandigim bilgisayar ise dizüstü ve hangisi daha iyi olur karar veremedim. Gerçi para kisminda da sikintim var. Biriktirme asamasindayim :D.

Yorumlarinizi Bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten büyük bir ihtimal ondan alacagim fakat vites bölümü ve pedallardaki devriyajin eksikligi kafami karistiriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Logitech'in en iyi direksiyonu G27'dir. Şu anki fiyatı Vatan Bilgisayar'da 999 TL, Driving Force GT ise 499 TL. Aralarında 2 katı fiyat farkı var. Eğer bütçen yoksa veya G27 için o parayı toparlaman zor ise, ya 2. el temiz faturalı bir G27 alacaksın ya da sıfır Driving Force GT alacaksın. Her ikisini de kullandım. Uzun zamandır G27 sahibiyim, gerçekten mükemmel. Driving Force GT de harika. Karar senin ve bütçenin. İkisi de pişman etmez. Fakat ben senin yerinde olsam Driving Force GT'ye o parayı vereceğime 2. el temiz faturalı bir G27 alırım.

Zamanında ben de senin gibi sıfırına nasıl 800-900 lira vereceğimi düşünüyordum.
600 liradan ikinci el temiz bir ürün bulup birkaç ay hayvanlar gibi kullandım. Zevkini aldım, sildim süpürdüm.
Daha sonra 650 liraya başka birine sattım :) 1-2 ay gerçekten zevk aldım. Sonrasında aynı oyunlara takılıp kaldığım için sıkılmaya başladım.
Ancak şunu söylemeliyim ki kesinlikle seni memnun edecek bir direksiyon seti. Tabi sıkılmadan kaç ay oynarsın onu bilemem.

Ha bu arada videom :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende G27 ve Playseat yarış koltuğu mevcut ancak şimdiki aklım olsa G27 almam. Thrustmaster'ın direksiyonları daha iyi, feedback daha gerçekçi. Driving Force GT yerine, Thrustmaster F430 vardı Gold'da, 299TL idi ama şimdi baktım bitmiş.

G27 yerine Thrustmaster F458 alırdım. Bütçem yetiyorsa eğer T500 serisini ve F1 direksiyonunu alırdım. Force GT yerine de F430 tercih edebilirim o konuda kesin bir şey diyemem.

H-Shifter'ı cidden çok kullanmıyorsunuz ve gerçekçi bir his vermiyor. iRacing oynuyorum ben G27 ile ve cidden bu işin içine girdiğinizde çok farklı bir şey olduğunu ve o çok iyi dediğimiz G27'nin aslında gereksiz bir cihaz olduğunu anlıyorsunuz. 2 yıl sonra evlilik planım var ve 1 odaya yarış simülatörü yapma planım var. H-Shifter'ın kullanışsızlığı yüzünden direksiyon arkasındaki sequential shifter kullanıyorum. Tavsiyem Logitech ürünlerine bağlı kalmayın. Thrustmaster'da almayabilirsiniz ama aldığınız ürünle uzun bir süre birlikte olacaksınız, iyice araştırın ve diğer direksiyon markalarını da kontrol edin.

İyi de zaten H-Shifter yarış oyunlarında pek kullanılmaz ki :). Yani o hızla giden yarış arabalarının kullanıldığı vites biçimi direksiyon üzerindeki kulakçıklardır. H-Shifter'ı kullanabileceğin oyunlar genelde Euro Truck Simulator gibi oyunlar. Tutup da F1 arabasıyla veya hızlı giden Touring yarış arabalarında H-Shifter kullanmak pek akıl karı değil. Eğer öyle bir şey olsaydı yeni yarış veya spor arabaların viteslerini H-Shifter şeklinde yaparlardı. 300 KM hızla nasıl H-Shifer kullanılır aklım almıyor ki kullanamazsın. Çünkü H-Shifter zamanlama yarışlarında veya normal yarışlarda sana zaman ve derece kaybettirir. Görüyorsunuz ki o tarz yarış arabalarının vitesleri ya direksiyon kulakçıklarında yada sequential (sıralı, örneğin Rally)'dir. Dikkatinizi çekerim normal yol arabası değil onlar :).

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı