Direksiyon Seti Logitech G27 veya Logitech Driving Force GT ?

Peki o dediğin şey neden bana olmuyor? 1 senedir bu direksiyonu tüm oyunlarda kullandım ve o dediğin "Uyuşukluk" tanımına kesinlikle rastlamadım. Bende bunu belirtmek istedim, iyi günler.

Not: Hiç kullanmadığınız için tepki süresini videolardan izlediğiniz kadarıyla pek kestiremezsiniz. Bu yüzden almadan önce alacağınız yerde veya başka bir teknoloji markette teşhiri varsa kullanmanızı ve ondan sonra yorum yapmanızı yada almanızı öneririm.

Şimdi, konuyu açan arkadaşıma iletmek istediğim bazı düşüncelerim var.

Ben de bu direksiyon setlerinden düşünmüştüm fakat fiyatları bana biraz uçuk geldi. O yüzden satın almak istemedim fakat aslında satın almak istemememin temel nedeni fiyat değil...Ne biliyor musun?

UYUŞUKLUK...

Hayır; benim uyuşukluğum değil, setin uyuşukluğu...Youtube sitesinde bu direksiyon setleriyle uyumlu oyunları oynayarak, bunların oyunlarla olan uyumunu videolu olarak gösteren bazı kişilerin videolarında dikkatimi çeken bir durum vardı : DİREKSİYONUN GEÇ TEPKİ VERMESİ...

Örnek olarak, şahıs direksiyonu sola çeviriyor fakat taşıt yarım saniye kadar sonra sola dönüyor. Aynı durum sağa dönüşler için de geçerliydi. Bir kaç videoda bu duruma rastlayınca hevesim geçti. O yüzden de bu gerçeği göz önüne alıp, ona göre karar vermen daha uygun olacaktır diye düşünüyorum...

Diğer insanların da belki dikkatinden kaçmamıştır, ben tespit ettiğim bu durumu yazmak istedim, bu konuyu görünce...

Hayırlı günler herkese...
Kardesim belki hakli olabilirsin ama hic bir elektronik ürün harika bir sekilde tasarlanmamistir hatta kullandigimiz telefonlar bile harika bir sekilde calismaz.Bende çok videosunu izledim fakat dedigin seye hiç rastlamadim.Hem zaten kullanmadanda farkina varamazsin.Bence sadece bu yüzden vazgeçmek biraz saçma olur yani.Tabiki düsüncelerine saygim sonsuz yorumun içinde tesekkür ediyorum fakat ben ayni düsüncede degilim bunu bil istedim :)

Olabilir, belki o kişilerin bilgisayarlarıyla alakalı bir durumdan da kaynaklanmış olabilir...(y)

Hocam, denk gelebilsek de bir yerde kullanabilsek...:(
İşte o videolardaki gördüğümüz durum da hani biraz çekinceye girmemize sebep oldu...:(
Yoksa ürünü kötülediğimiz falan yok, içiniz rahat etsin...(y)

Herkesin görüşü farklı olabilir; önemli olan bunu kabullenip, "önce kullan, sonra yorum yap ..." triplerine girmeyip, çok bilmişlik taslamamak.(y)

Bir ürünü kullanmadan veya test etmeden kendine göre yorum yapmak o ürün hakkındaki bilgileri eksik vermeniz ya da bilmeniz demektir. Asıl ürünü test etmeden ve kullanmadan yapılan yanlış yorumlar o ürünü alacak veya kullanacak olanlarda ön yargıya neden olur. Biz burada çok bilmişlik triplerine girmiyoruz. Aksine kullandığımız ürünlerin artı ve eksi yönlerini burada inceleme yaparak söylüyoruz. Bu da alacak insanlara fayda sağlıyor. Fakat tüm internet alemindeki kullanıcıların incelediği ve bu direksiyona gayet yüksek not verildiği zaten biliniyor. Bu G27'nin geç tepki vermesi gibi bir durumuna internette ve kullanıcılarda rastlamadım desem yeridir. Fakat kalkıp da bu benim görüşüm, ne kadar yanlış veya eksik olursa olsun saygı duyun ve kabullenin demek; asıl bu bir şeyi biliyormuş tribidir. Biz herkesin fikirlerine saygı duyuyoruz, ama Technopat'da yanlış bilgiyi asla kabullenip onaylamayız. Kullanmadığımız veya test etmediğimiz ya da ürün hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığımız hiç bir şeyi burada bir fikirmiş gibi gösterip söylemeyiz. Benim demek istediğim, bir ürün alırken eğer teşhiri varsa deneyip almanız ve buna göre yorum yapmanızdır. Bu siz kullanıcılar için daha sağlıklı olur. Yapmanızdır derken sadece size değil herkese söyledim. Arkadaş seçimini zaten yapmış. Bir daha yorum yaparken iyi okuyup, anlayıp kimseyi rencide etmeden cevap verin. Herkese iyi günler.

Sorun çıkacağını bilsem konuyu açmazdım :D her neyse Driving Force GT sipariş ettim son olarak.Yorumlarınız için hepinize tekrar teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı