Discord hesabı çalındı

Neolin

Decapat
Daha fazla  
Selam dostlar. Yakın zamanda nereden yediğimi bilmediğim bir olaydan dolayı çoğu hesabımı hacklettim. Bu olay 1 hafta önce falan oldu. Ben arkada oyun oynarken, Steam, Epic Games, Ubisoft, Supercell, Riot Games vb oyun hesaplarımın hepsi hacklendi. E postama girmeden onay kodlarını dahil alıp sonra bütün mailleri çöp kutusuna atmışlar.

Bu olaydan sonra bilgisayarımı sıfırladım. Bugün ise Discord'uma girmişler. Hiç mail dahi gelmedi onay kodudur giriş yapıldıdır falan. Bütün sunuculara ve aktif mesajlaşlmalarıma Steam Link'i atıp Free 50 dolar yazmışlar 5 sunucudan ban yedim. Discord hesabımı PC'yi sıfırlamadan önce falan almışlardır değil mi? Sıfırladıktan sonra olması tadımı kaçırdı. Ne yapmam gerek ne önerirsiniz?

Selam dostlar. Yakın zamanda nereden yediğimi bilmediğim bir olaydan dolayı çoğu hesabımı hacklettim. Bu olay 1 hafta önce falan oldu. Ben arkada oyun oynarken, Steam, Epic Games, Ubisoft, Supercell, Riot Games vb oyun hesaplarımın hepsi hacklendi. E postama girmeden onay kodlarını dahil alıp sonra bütün mailleri çöp kutusuna atmışlar.

Bu olaydan sonra bilgisayarımı sıfırladım. Bugün ise Discord'uma girmişler. Hiç mail dahi gelmedi onay kodudur giriş yapıldıdır falan. Bütün sunuculara ve aktif mesajlaşlmalarıma Steam Link'i atıp Free 50 dolar yazmışlar 5 sunucudan ban yedim. Discord hesabımı PC'yi sıfırlamadan önce falan almışlardır değil mi? Sıfırladıktan sonra olması tadımı kaçırdı. Ne yapmam gerek ne önerirsiniz?
Bilgisayarın sıfırlanmasıyla discord hesabınızın çalınmasınının alakası yok. Bir veri sızıntısına karıştıysanız. Veya bir phishing linkine tıkladıysanız da verileriniz çalınabilir.

Sıfırlamadan sonrada bilgisayar üzerinde etkili bir şey yoktur o zaman öylemi?
Bilgisayarın sıfırlanmasıyla discord hesabınızın çalınmasınının alakası yok. Bir veri sızıntısına karıştıysanız. Veya bir phishing linkine tıkladıysanız da verileriniz çalınabilir.

Sıfırlamadan sonra da bilgisayar üzerinde etkili bir şey yoktur o zaman öyle mi?

Sıfırlamadan kastınız format atmaksa yoktur içiniz rahat olsun o konuda. Şu dakikadan sonra yapmanız gereken şey hala e-posta adresinize erişiminiz varsa, e postanızın şifresini değiştirmeniz ve ardından çalınan hesaplarınızı geri aldıktan sonra, onların da şifresini değiştirmeniz lazım.

Cookie çaldıkları için PC formatlamanız bir işe yaramaz. Bu sayede 2FA'de atlatılıyor. Tüm şifrelerinizi değiştirmelisiniz.

2 tane mail adresim vardı birinde 5 veri ihlali çıktı. Diğerinde bir sıkıntı çıkmadı. Google One'nin darkweb raporuna baktım onda da e postam 2020 yılında raccoon stealer diye bir yerde gözüküyordu. Birde Malwarebytes programını önerdiler onla falanda tarattım şuan bir sorun yok gibi. Her şeyin şifresini değişmiştim zaten olaydan sonra.
Öncelikle bilgisayarınıza trojan tarzı bir şeyin bulaştığından şüpheleniyorsanız. Malwarebytes ile tam tarama yapın. Ardından Have I Been Pwned: Check if your email has been compromised in a data breach sitesinden mail adresinizi kontrol edin.

Phishing ile oltaladılarsa virüs ile alakası yoktur, tek tedbir yeni bir mail açıp tüm hesaplarını ona geçirmek, 2f.a açmak.

Phishing ile oltaladılarsa virüs ile alakası yoktur, tek tedbir yeni bir mail açıp tüm hesaplarını ona geçirmek, 2f.a açmak.
Yani olaydan sonra bütün şifrelerimi değiştirdim. E postamda da 2 tane 2f.a açık. Zaten hesabıma girmemişler onay falanda gelmedi. Bilgisayarımı kullanırken ne yaptılarsa arkaplanda yapmışlar gibi düşündüm. Yine de e posta açmalı mıyım?

Yani olaydan sonra bütün şifrelerimi değiştirdim. E postamda da 2 tane 2f.a açık. Zaten hesabıma girmemişler onay falanda gelmedi. Bilgisayarımı kullanırken ne yaptılarsa arkaplanda yapmışlar gibi düşündüm. Yine de e posta açmalı mıyım?
Ne olur ne olmaz açman daha sağlıklı olur. Dutchman Discord hesabı ile tarayıcıya kayıtlı tüm şifrelerin vs karşı tarafa gidebiliyor demişti.

Geri
Yukarı