Discord tehlikeli mi?

ozelus

Femtopat
Daha fazla  
Şu panel olayları nasıl oluyor. Ben Discord'da biriyle aramaya girdiğimde panelden benim bilgilerimi bulma olayı falan olabilir mi? Bu kadar kolay mı yani?

Şu panel olayları nasıl oluyor. Ben Discord'da biriyle aramaya girdiğimde panelden benim bilgilerimi bulma olayı falan olabilir mi? Bu kadar kolay mı yani?

Hayır bulamaz aramadan sadece bazı programlar aracılığıyla IP adresini bulabilir onu da yapacaklarını sanmıyorum, sen kendin hakkında doğum yılını adını, soyadını vermedikçe hiçbir şey bulamazlar.

Adını soyadını hiç kimseye verme. Bağlantılarına adın ve soyadının yazdığı uygulamalar ekleme spotify vs. Başkasına ekran açarken bilgilerinin gözükmediğinden emin ol. Yaşadığın şehri yaşını belirtme.

Hayır hiçbir şey yapamazlar sadece tanımadığın kişilerin linklerine tıklama ad soyad bilgisi verme bunu unutma Discord tehlikeli değildir insanları tehlikelidir çoğu platform içinden geçerlidir bu.

Kanka bir de o işlerin olduğu sunuculara girmemeye çalış sonuçta bu işleri yapanlar genelde 13 yaş ergen her türlü boş işlerlede seni korkutabilirler sese çekip ama karşılık verirsende ağlayıp engellerler.

İsmimi de, yaşadığım yeri de, doğum tarihim de biliniyor. Ne yapacaklar ki? T.C. numaramı mı öğrenecekler? T.C. numaramı zaten çoluk çocuk basit bir şekilde alabiliyor zaten.
Herhangi bir tehlikesi yok Discord'un.

Hocam discord'ta panelden kasıt. Bazı sunucularda panel satışı vs. yada direk panel paylaşımı yapılıyor. O anlamda söyleniyor. Discord ile panel arası fark bu.

Kendin hakkında kişisel bilgi (soy ismin, numaran, emailin vs.) Vermekten kaçındıkça ve her linke haliyle tıklamadıkça bir şey olmaz. Ki şöyle, diyelim ki yanlışlıkla bir şey oldu ve bilgilerin yayıldı. Panelden bulunsan da bir şey olmaz çünkü erişebildikleri şeyler sadece bilgilerin ve bunlarla bir şey yapamazlar. İsim soyisimimle ev arsa fabrika alabilecek varsa önce ben vereyim.

Panel devri bitti artık, herkesin bilgisi herkesin elinde, kimin eli kimin cebinde belli değil. Korkmanıza gerek yok, normal ve insani bir şekilde ortamlarda sosyalleşin, sizi tehdit edip evini, adresini bulduğunu söyleyen insanları takmayın. Korkutmak amaçlı yapıp, bir şeyler koparmaya çalışıyorlar işte, çoğu da çoluk çocuk oluyor takmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı