Disiplin cezası silinir mi?

Nyronzz

Hectopat
Daha fazla  
Şu an 11. sınıfa gidiyorum geçen sene sigara yakalayıp kınama almıştım ve bugün de okuldan kaçıp geri girerken yakalandım ve uzaklaştırma cezası alacak mışım ilerleyen dönemlerde bana bir sıkıntı yaratır mı bu cezalar ve silinebilir mi?

Şu an 11. sınıfa gidiyorum geçen sene sigara yakalayıp kınama almıştım ve bugün de okuldan kaçıp geri girerken yakalandım ve uzaklaştırma cezası alacak mışım ilerleyen dönemlerde bana bir sıkıntı yaratır mı bu cezalar ve silinebilir mi?
Silinebiliyor ama ama bu okulun kararına kalmış birşey.

Hiç sıkıntı yaratmaz takma kafana. Ben lise 1 de öğretmenim ağızımdan çıkan şeyi yanlış anladığından durduk yere bana sertçe tokat atınca yumruk tekme kavga ettik. Cidden saçma sapan işler. İstediğin şeyi yap tutanakmış, disiplinmiş o bu hiç sıkıntıya sokmaz seni. Siciline de işlemez bunların hepsi yalan. Zaten işlenmez derken sicil 18+ den sonra işleme başlıyor. Sicil ceza demek ve 18- iken ceza alamıyorsun. Alsan da ailenden para kesiyorlar sadece. Cezalar işlemez merak etme eğer olurda işlerse kullanıcı adım Instagram'da da geçerli. Bana ulaşırsın silerim.

Okulun son günlerine yakın bir tarihte okulda bulunan öğretmenlerden oluşan disiplin grubu üyeleri toplanıp toplantı yaparlar. Bu toplantıda alınan bu cezalara genelde af verilir ve öğrencinin sıkıntı yaşamaması için silinmiş olur. Ancak bir öğretmen sana çok kinlendiyse sıkıntı çıkabilir. Vatan hainliği yaptıysan sıkıntı çıkabilir. Bu tarz durumlarda hele ki vatan hainliği gibi bir durumda çok nadir bir şey gerçekleşir ve cezanı silmezler. Okuldan o şekilde çıkarsın. İlerleyen süreçte ise belirli koşullara bağlı olarak silinebilir. Ancak kesin bir şey söylemek çoğu zaman için zor. Suçun aman aman bir şey değilse korkacak bir vaziyette olmadığın kanaatindeyim.

Hiç sıkıntı yaratmaz takma kafana. Ben lise 1 de öğretmenim ağızımdan çıkan şeyi yanlış anladığından durduk yere bana sertçe tokat atınca yumruk tekme kavga ettik. Cidden saçma sapan işler. İstediğin şeyi yap tutanakmış, disiplinmiş o bu hiç sıkıntıya sokmaz seni. Siciline de işlemez bunların hepsi yalan. Zaten işlenmez derken sicil 18+ den sonra işleme başlıyor. Sicil ceza demek ve 18- iken ceza alamıyorsun. Alsan da ailenden para kesiyorlar sadece. Cezalar işlemez merak etme eğer olurda işlerse kullanıcı adım Instagram'da da geçerli. Bana ulaşırsın silerim.

Mahkemeye verirse sicile işler, ceza da alır, yaşa bakmaz. Okuldaki disiplin suçunu bilmiyorum.

Geri
Yukarı