Disipline gider miyim?

Uçamayan_bal0n

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tost Makinası
Merhaba Technopat sakinleri. Bugün okulda tarih dersinde hoca yanıma geldi ve ayağında ne var dedi ayakkabımın arkasına ıslak mendil yapışmıştı. Bana git çöpe at dedi çöpte koridorun orta kısmında kapıdan çıkarken tuvalete gidip elimi yıkayabilir miyim diye sordum yok dedi gülerek bende çöpü döktükten sonra tuvalete gittim döndüğümde seni disipline vereceğim benim sözüm dışına çıktın dedi. Dedim hocam elimi yıkamaya gittim duymamışım sizi özür dilerim dedim sonra başkanı çağırdı kareli bir kağıda ismimi soyismimi yazdırdı başkan yazdı imza falan atmadım. Hayatımda hiç disipline gitmedim gidersem ne olur okuldan atabilme ihtimali var mı? Ya da uyarı gibi bir şey varmış lisede arkadaşlarım onu verirler dedi sizce bana ne yapar bu tarih hocası?

Bir şey yapacak gibi durmuyor ama hocanın karakterine bağlı. Belki korkutmak için demiştir belki de ciddidir. Bilemeyiz.

Bu kadar saçma bir şeyden gitmezsiniz bence. Ben neler neler yapıp disipline gitmeyeni gördüm. Uyarıdan kastıkları müdür kınaması bir resmiyeti yok ama 2. kötü hareketinizde normal kınama cezası alıyorsunuz ve davranış puanınız düşüyor.

Merhaba Technopat sakinleri. Bugün okulda tarih dersinde hoca yanıma geldi ve ayağında ne var dedi ayakkabımın arkasına ıslak mendil yapışmıştı. Bana git çöpe at dedi çöpte koridorun orta kısmında kapıdan çıkarken tuvalete gidip elimi yıkayabilir miyim diye sordum yok dedi gülerek bende çöpü döktükten sonra tuvalete gittim döndüğümde seni disipline vereceğim benim sözüm dışına çıktın dedi. Dedim hocam elimi yıkamaya gittim duymamışım sizi özür dilerim dedim sonra başkanı çağırdı kareli bir kağıda ismimi soyismimi yazdırdı başkan yazdı imza falan atmadım. Hayatımda hiç disipline gitmedim gidersem ne olur okuldan atabilme ihtimali var mı? Ya da uyarı gibi bir şey varmış lisede arkadaşlarım onu verirler dedi sizce bana ne yapar bu tarih hocası?

Hocam bu bir disiplin suçu bile değil.

Okula puff getirip hocaya yakalanıpta disipline gitmeyen adam gördüm ben, sana hiçbir şey olmaz gözünü korkutuyor hiçbir şeyde falan da imza atma.

Merhaba kardeşim, bir sorun olacağını sanmıyorum. İmza bile atmamışsın. Disipline diyelim ki gittin, öncelikle sakin olmalı ve gergin olmamalısın. Neden böyle bir şey yaptığını sorarlarsa, "o gün çok dalgındım. Hoca izin vermiş gibi sandım ve elimi yıkadım. Özür dilerim, daha çok dikkat edeceğim."
Bu bir disiplin suçu olduğunu düşünmüyorum tekrar dediğim gibi. İyi günler.

Geri
Yukarı