Disiplinli birisi misiniz?

peynirekmek

Femtopat
Daha fazla  
Disiplinli insan kime denir? Disiplin ve prensip sahibi insanların özellikleri nelerdir? Sözüne sadık, yalan söylemeyen, söylediğini yapan, sabır sahibi insanlara çok özenirim ben. Kendimde bunların eksikliğini görüyorum. Özellikle yemek konusunda çok gevşek davranıyorum. Böyle yemek, eğlenmek veya herhangi bir işi tadında bırakmak çok büyük meziyet bence. Ben zorlandığım için anlamaya çalışıyorum prensip sahibi insanları öyle yapan ne acaba ben de nasıl prensiplerinden hiç ama hiç şaşmayan ne kendisine ne başkasına hiç yalancı çıkmayan bir insana dönüşürüm diye. Gevşek, sorumsuz, vefasız insanların özellikleri nelerdir?

Son düzenleme:
Sorumlu olduğum bazı konularda evet. Örneğin dersler, kitap okumak, namaz kılmak vs vs eklenebilir. Ama onun dışında disiplinli değilim, sevmiyorum.

Herkesin disiplin görüşünün farklı olduğunu düşünüyorum. Genelde işlerimi ertelemem, birine bir söz verdiysem yerine getirmeye çalışırım, düzenli, tertipli, topluyumdur, bir şey için emek veririm hemen olmasını beklemem. Bunlara göre ben disiplinli biriyim bence.

Geri
Yukarı