Çözüldü Disk İzlencesi Disk Birleştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fthzdmr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Mac OS X Yosemite 10.10.1 kurulumumu çok şükür hallettim.
Fakat şimdi şöyle bir sorunum var.
1 TB HDD var. Kurulumu 40 GB kesime yapmışım ve geri kalan 957 GB kadar alanı aktif kullanamıyorum. Örneğin yazılım kuracağım zaman yetersiz disk alanı diyor.
Disk İzlencesinden bölüntüle yapamıyorum birleştiremiyorum bir türlü. Yöntemi nedir yardım eder misiniz?

Hocam iki bölümde de Mac OS genişletilmiş günlüklü yazıyor biçiminde.

İnceledim hocam fakat pek çare olacak gibi olmadığından yazılımı indirmedim henüz.
Ekran görüntüsünü inceler misin?
Veya şöyle düşünüyorum. Sistemi diğer bölünmüş alana almam mümkün mü?

Superduper adlı uygulama ile deneyebilirsin.

Disk izlencesinde partition bölümüne gel, diğer boş olan partitionu altta eksi (-) olan yere tıklayarak sil, diğer 40gb bölümü fare ile aşağı doğru aç (sürükle)

DualBoot kullanıyorsan Windows üzerinden bölümleri Paragon Partition Manager ile değiştirebilirsin, biraz uzun sürüyor(1tb HDD) ama bir çare. USB kurulum medyanı elinde hazır bulundur ne olur ne olmaz Clover zarar görür boot olmazsa boot edersin ve onarırsın.

Montezuma hocam superduper uygulaması işimi gördü. Başlangıç diskini değiştirdim. 40 GB alanı sildim ve bilgisayarı yeniden başlattım.
Karşıma gelen ekran;
boot0ss: error

Başlangıç flashını taktım tekrar başlattım fakat sanırım komple göçtü pc. İmdat!

USB uzerinden boot etmeyi denedin mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı