Diskteki depolama yeri her saniye azalıyor

BarneY

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 240GB SSD takılı. Windows 10 kullanıyorum. Bugün ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım.

SSD'nin depolama yeri her saniye kendi kendine azalıyor çok saçma şekilde herhangi bir indirme yapmıyorum. SSD'de kurulu olan bir şeyde yok sadece Steam. Kalan her şey HDD'de. Görüntüyü atayım; Bu görüntü C diskinin içindeki toplam boyut.
disk.png

Bunlar ise 2 saniye arayla aldığım ekran görüntüleri. c1.pngc2.png

Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba? Şu anda ise 190 kB yer kaldı diyor şaka gibi resmen.
Bir de böyle bir yere girdim. En üstteki geçici dosyalara tıklıyorum fakat yazdığı gibi 156 GB değil yaklaşık olarak 900 MB gösteriyor. d1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda 240GB SSD takılı. Windows 10 kullanıyorum. Bugün ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım.

SSD'nin depolama yeri her saniye kendi kendine azalıyor çok saçma şekilde herhangi bir indirme yapmıyorum. SSD'de kurulu olan bir şeyde yok sadece Steam. Kalan her şey HDD'de. Görüntüyü atayım; Bu görüntü C diskinin içindeki toplam boyut.
Eki Görüntüle 456577

Bunlar ise 2 saniye arayla aldığım ekran görüntüleri. Eki Görüntüle 456580Eki Görüntüle 456581

Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba? Şu anda ise 190 kB yer kaldı diyor şaka gibi resmen.
Bir de böyle bir yere girdim. En üstteki geçici dosyalara tıklıyorum fakat yazdığı gibi 156 GB değil yaklaşık olarak 900 MB gösteriyor. Eki Görüntüle 456584
Sistem Geri Yükleme'yi kapatmalısın.

Bilgisayarına win32.sality ve musallat virüsü bulaşmış. atıyorum 80 gb lik bir dosyası açıp içine girdiysen virüs 80 gb yi tekrarlatıyor. seninkide onun gibi birşey olmuş. ben bundan 1 ay önce kurtuldum. Kaspersky sayesinde Win32.Sality virüsünden kurtuldum.

Nasıl kapatacağımı bilmiyorum internetten bakıp yaparım hemen bilgisayarı açtığım ilk anda.
Bilgisayarına win32.sality ve musallat virüsü bulaşmış. atıyorum 80 gb lik bir dosyası açıp içine girdiysen virüs 80 gb yi tekrarlatıyor. seninkide onun gibi birşey olmuş. ben bundan 1 ay önce kurtuldum. Kaspersky sayesinde Win32.Sality virüsünden kurtuldum.
Dediğiniz programı kullansam çözüme ulaşır mı ?
Bilgisayarı açtığım anda yapacağım o işlemi. Çözüm olmazsa ne yapmam gerekir ?

Nasıl kapatacağımı bilmiyorum internetten bakıp yaparım hemen bilgisayarı açtığım ilk anda.

kasper sky kurulumunu gerçekleştirip bilgisayarı yarım gün serbest bırakın ve rahat rahat her şeyi tarasın benim dediğim gibi illaki bir şey var. hatta teamwiever den yardımcı olurum.

Kasper sky bir virüs programıdır bilmiyorsanız eğer indirirken ne olduğunu anlarsınız benim söylemem gerke yok. :D

kasper sky kurulumunu gerçekleştirip bilgisayarı yarım gün serbest bırakın ve rahat rahat her şeyi tarasın benim dediğim gibi illaki bir şey var. hatta teamwiever den yardımcı olurum.

Kasper sky bir virüs programıdır bilmiyorsanız eğer indirirken ne olduğunu anlarsınız benim söylemem gerke yok. :D
Daha yeni bakma fırsatım oldu. Dediğiniz virüs programını kurup dediğinizi yapacağım. Bilgisayara internetten bir şey yüklememe rağmen nasıl virüs bulaşmış olabilir acaba ? İndirme yaptığım yerler sadece Steam, Origin, Epic Games. Anlam verebilmiş değilim.
At formatı kurtul.
Formatı son çözüm olarak deneyeceğim.
@elpatron05 az önce ccleaner ile gereksiz dosyaları silme işlemi gerçekleştirdim eski depolamasına geri döndü yani şu anda 145 GB yer var olması gerektiği gibi. Bu bir çözüm mü sizce ?

Daha yeni bakma fırsatım oldu. Dediğiniz virüs programını kurup dediğinizi yapacağım. Bilgisayara internetten bir şey yüklememe rağmen nasıl virüs bulaşmış olabilir acaba ? İndirme yaptığım yerler sadece Steam, Origin, Epic Games. Anlam verebilmiş değilim.

Formatı son çözüm olarak deneyeceğim.
@elpatron05 az önce ccleaner ile gereksiz dosyaları silme işlemi gerçekleştirdim eski depolamasına geri döndü yani şu anda 145 GB yer var olması gerektiği gibi. Bu bir çözüm mü sizce ?
Ben o virüse nereden bulaştım bilmiyorum ama win.32sality virüsü o hdd ye format atsan bile gitmiyormuş. ben neler çektim bir bilsen şans olarak denemediğim program kalmadı fakat kaspersky çok işie yaradı 3 aydır silemediğim virüsü 8 saat bir taramanın ardından yok etti hemde 320 gb virüs sildi yani hdd den takip ettim.

ben 5 işlem yaptım ve size yemin ederim 4 adet virüs programı siliyor fakat 2 3 saat sonra v,rüs tekrar bulaşıyor veya hdd boyutu azalıyor sizinki gibi. Ben bunu kullandıgım bilgisayar ROG Serisi yani asus ile iletişime geçtim ve bana kaspersky önerdiler. Öyle bir mutlu olmuştum ki size anlatamam
win32.wsality virüsünün yaptıkları
1. Hdd boyutu azaltır (sizinki gibi)
2. Görev yönetici devre dışı kalır (açsan bile aiden tekrar devre dışı kalır)
3. Regedit devre dışı kalır (açsan bile aiden tekrar devre dışı kalır)
4. Windows Bunar.
5. Ram kullanımı %60 - %90 arası ilerler (pc boştayken bile ram %80 - %90)
6. İşlemci sıcaklığı artar. Zorunlu olarak siz kapatmak durumunda kalırsınız.
ve dahası dahası var ben bu yaşadıklarımı söyledim sadece.
At formatı kurtul.
format atınca kurtulunmuyor lütfen bilmeden konuşmayın. Yanlış bilgi verip durmayın herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben o virüse nereden bulaştım bilmiyorum ama win.32sality virüsü o hdd ye format atsan bile gitmiyormuş. ben neler çektim bir bilsen şans olarak denemediğim program kalmadı fakat kaspersky çok işie yaradı 3 aydır silemediğim virüsü 8 saat bir taramanın ardından yok etti hemde 320 gb virüs sildi yani hdd den takip ettim.

ben 5 işlem yaptım ve size yemin ederim 4 adet virüs programı siliyor fakat 2 3 saat sonra v,rüs tekrar bulaşıyor veya hdd boyutu azalıyor sizinki gibi. Ben bunu kullandıgım bilgisayar ROG Serisi yani asus ile iletişime geçtim ve bana kaspersky önerdiler. Öyle bir mutlu olmuştum ki size anlatamam
win32.wsality virüsünün yaptıkları
1. Hdd boyutu azaltır (sizinki gibi)
2. Görev yönetici devre dışı kalır (açsan bile aiden tekrar devre dışı kalır)
3. Regedit devre dışı kalır (açsan bile aiden tekrar devre dışı kalır)
4. Windows Bunar.
5. Ram kullanımı %60 - %90 arası ilerler (pc boştayken bile ram %80 - %90)
6. İşlemci sıcaklığı artar. Zorunlu olarak siz kapatmak durumunda kalırsınız.
ve dahası dahası var ben bu yaşadıklarımı söyledim sadece.

format atınca kurtulunmuyor lütfen bilmeden konuşmayın. Yanlış bilgi verip durmayın herkese.
Az önce taramayı bitirdim fakat bir virüs yada kötü yazılım bulmadı. Halen depolama alanı 145 GB gereksiz dosyaları sildim CCleaner ile şu anlık bir sorun yok gibi.

Garip bir şekilde o kadar depolama alanı az iken windowsta veya herhangi bir programda yavaşlama donma kasma gibi bir sorun da yoktu.

Ben yarın tekrar Kaspersky programına bırakacağım ne olur ne olmaz diye.

Gereksiz dosyalar için C>Özellikler>Diski Temizle>Sistem Dosyalarını Temizle diyerek bakabilir misin? Baktığın yerde görünmeyen şeyler burada çıkabiliyor bazen. Virüs ise bir bilgim yok ama arkadaşların dediklerini denemen yararlı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı