Display Port 1.2 vs 1.4

Jıjoe

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bir ekran kartı aldım bir de 1.2 DisplayPort aldım. Ekran kartının üzerinde 1.4 yazıyordu, eve geldim taktım görüntü vermedi. O 1.4 ibaresi 1.4'e kadar değil sadece 1.4 ile mi çalışır anlamına geliyor? Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, 1.4 desteklediği anlamına geliyor. Geriye dönük uyumluluk olduğundan dolayı 1.2 ile de kullanabilmeniz lazım normalde.

Üstadım benim ekran kartı 1.4 ama eski kullandığım kablo 1.2 idi . Yani sanmıyorum kabloda bir problem olabilir mi acaba ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum... Çalışması lazım

Hayır, 1.4 desteklediği anlamına geliyor. Geriye dönük uyumluluk olduğundan dolayı 1.2 ile de kullanabilmeniz lazım normalde.

Yani mantıklı olan o da ya kablo bozuk ya da monitörün DP girişi ekran kartı yeni zaten HDMI bağladım normal görüntü veriyor aynı anda hem HDMI hem DP çıkışına görüntü verememe durumu olur mu? Bir DP aldım vesa sertifikalı gelsin deneyeceğim. Umarım sıkıntı çıkarmaz çünkü bir monitörü DP diğerini HDMI ile bağlayacağım.

Geriye dönük teknolojiyi desteklemesi lazım normal şartlarda. Kabloda bir sıkıntı olabilir veya oturtamamış olabilirsin tam olarak.

Yani tık diye sesi geldi çok da bastırmadım oturmadığını sanmam. Kabloyu iade ettim dükkandan almıştım.1.4 sipariş ettim aşağıda link. Siz denediniz mi peki hem HDMI hem DP aynı anda görüntü verir mi vermez mi?

Yani tık diye sesi geldi çok da bastırmadım oturmadığını sanmam. Kabloyu iade ettim dükkandan almıştım.1.4 sipariş ettim aşağıda link. Siz denediniz mi peki hem HDMI hem DP aynı anda görüntü verir mi vermez mi?

Aynı anda denemedim maalesef. Ben DP 1.4 kablo almıştım monitör için fakat monitör HDMI ile 144 Hz verince gerek kalmadı iade etmiştim ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı