DisplayPort to HDMI önerisi

BloodQuinn

Kilopat
Yer
Deutschland, Berlin
Arkadaşlar ana monitörüm Samsung CHG70 27. Monitörümün DisplayPort girişi nasıl olduysa bozuldu sanırım. Çünkü her taktığım kabloda çizgiler çıkmaya başlıyor. Ekranda o yüzden HDMI kullanıyorum şu anda ama benim ekran kartına DisplayPort oradan monitöre HDMI takmam gerekiyor. Çünkü ekran kartımda 1 adet HDMI girişi var ve bunu başka bir şey için kullanacağım, Ugreen'den kablo aldım DP to HDMI ama 4K60 vs destekliyormuş. 2K144 destekleyen kablo bulamadım en ucuzu bulduğum 1700TL civarındaydı. Tek bir tane o da zaten onu bulabildim. Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
4K 60FPS gerçekten verebilen bulduysan öp başına koy :)
Hiçbiri vadettiği değerleri vermiyor. Alacağın kablonun DP 1.4 to HDMI 2.1 olması şart.
Örnek alttaki ürün tam da bu şekilde satılsa bile alakası olmayan bir adaptör.

Yani kısaca gerçekten yazdığı değeri destekleyen tip ve Chip'e sahip olanı bulman gerek, zor iş kolay gelsin. Olumlu olumsuz tüm yorumlara bakarak doğru kabloyu belki bulabilirsin.

Ha 1700 lira dediğin de belki o istediğini verir lakin o parayı kabloya (hem de çevirici bir kabloya) vermek yerine ben eskiden kullandığım gibi diğer monitörlerimi besleyecek ikinci bir ekran kartını takarım. Örneğin eski kasamdaki 3080/1050ti kombinasyonum. 200-300 lira daha eklense bir tane gtx 1050 alınır :)

4K 60FPS gerçekten verebilen bulduysan öp başına koy :)
Hiçbiri vadettiği değerleri vermiyor. Alacağın kablonun DP 1.4 to HDMI 2.1 olması şart.
Örnek alttaki ürün tam da bu şekilde satılsa bile alakası olmayan bir adaptör.

Yani kısaca gerçekten yazdığı değeri destekleyen tip ve Chip'e sahip olanı bulman gerek, zor iş kolay gelsin. Olumlu olumsuz tüm yorumlara bakarak doğru kabloyu belki bulabilirsin.

Ha 1700 lira dediğin de belki o istediğini verir lakin o parayı kabloya (hem de çevirici bir kabloya) vermek yerine ben eskiden kullandığım gibi diğer monitörlerimi besleyecek ikinci bir ekran kartını takarım. Örneğin eski kasamdaki 3080/1050ti kombinasyonum. 200-300 lira daha eklense bir tane GTX 1050 alınır :)

Hocam aldım çözdüm sorunu, Ugreen markasından aldım 1 adet HDMI kablosu aldım bir de HDMI to DP dönüştürücü, çözünürlüğü seçerken 144 gözükmedi kendim 144 halini oluşturdum oldu.

Hocam aldım çözdüm sorunu, Ugreen markasından aldım 1 adet HDMI kablosu aldım bir de HDMI to DP dönüştürücü, çözünürlüğü seçerken 144 gözükmedi kendim 144 halini oluşturdum oldu.
Aldığın ürünün linkini atabilir misin ? Ben de kablo ile adaptör arasında kaldım karar veremiyorum.

Bu Kablo ve bu Adaptör arasında kalmıştım. Çözdüm dediğine göre sıkıntısız kullanabiliyorsun demektir ben de senin attığını deneyeyim. Umarım bir kaç güne adaptördeki chip ısınıp görüntü vermeyi kesmez.

Geri
Yukarı