Dizüstü bilgisayarda 4 tane RAM slotu Olması

EmrullaHD

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımda 4 tane RAM slotu var. Gerçekten 4 slot mu var veya RAM arttırmak istesem nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni sayısal değerde,markada,cas gecikme hızında,vb.(özdeş) 2 rami bu slotlara takarken, ayni renkte olanlara bunlar nizami olarak takılır. Örneğin yeşil ve mavi renkte 2'şer slottan 4 ram slotumuz bulunuyorsa, 2 adet rami ya 2 adet maviye,ya da 2 adet yeşil renkteki slotlara mutlaka takmak gereklidir. 4 tanesini toplamda bu anakartın biosu kabul ediyorsa,ilk 2 özdeşi ayni renktekine, diğer 2 özdeşi de diğer ayni renktekilere takarak toplam 4 rami bu şekliyle ram kapasitesi olarak bu şekilde takıp artırabiliriz. Ama 4 tane küçük değerdeki ram yerine 2 adet ayni değeri toplamda sağlayan ramleri takmak çok daha iyidir.(Bu renk olayını da yıllar önce pc toplattığım bir bilgisayarcımdan öğrenmiştim) Kolay gelsin.

2 Tane RAM Slotu olduğu nereden çıkmış ki? Firmaya kalmış bir durum bu, istese 10 tane RAM Slotu koyar.

O konuyu anlayabilmek için slotların olduğu bir fotoğraf atabilirsin mesela @EmrullaHD.
Neredeyse 2 ayda bir laptop değiştiriyorum. Orta seviyesinide kullandım. Üst seviyesinide. Hatta bazılarında Anakarta 4 GB RAM entegre olarak gelir. Tek RAM slot bulunur o modellerde. Örneğin Asus K serisi. Çoğunda 2 slot bulunur.

Üstteki resimde HP 550 laptoptaki 2 adet ram yuvasını (Bir slotu kullanımda, diğeri boş) görüyorsunuz. Laptoplarda genellikle 2 ram yuvası, masaüstü anakartlarında daha fazla (en az 4 ram yuvası) bulunur.

Düzeltme : Bir önceki mesajımdaki ram slot yapısı veya mevcut plastik slot renkleri, sadece masaüstü pc.' lerin anakartları için, açılan mesaj içeriğine çok dikkat edilmeden yazılmıştır. Bunu şimdi düzeltiyorum. Saygılarımla.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı