Doğalgaza %30 zam yapıldı!

Gidemeyenler ne yapsın?😀
Gidemeyenler de yaşam koşullarını iyileştirmek için hangi parti umut veriyorsa, milletin yanında duruyorsa, iyi bir vaat sunuyorsa o partiyi desteklemeleri lazım. Yoksa işimiz yaş.

He ama şu anda da öyle bir parti yok bildiğim kadarıyla, olmadığı için de bilmiyorum ne yapsınlar :D.

@ÖzkanK maaş yatmadı mı yoksun? Yurtdışına göre çok ucuz kullandığımızdan, savaş olduğundan yada reisin küresel ısınmayı engellemek için bunu yaptığından falan bahsetmeyecek misin? Mesai saatleri dışında mısın yoksa?

Ben zamlardan sorumlu bakan mıyım? Her konu da açıklama yapmam isteniyor.

Daha önce de söyledim tekrar yazayım.

Alkol ve sigara hariç diğer bütün ürünler de enflasyon oranı üstün de gelen zamlara karşıyım.

Lakin dolar ile aldığımız ve dışa bağımlı olduğumuz petrol doğalgaz veya bunlardan üretilen elektirik gibi ürünler de fiyatı biz belirleyemediğimiz için bu tarz ürünler de zamlar ve fiyatlar çok sıkıntılı.

Hükümete en yakın tanıdığım bir siz varsınız ondan sizi tagliyorum bilgi almak için.

Siz ne sanıyorsunuz? Oleyyyy zam oldu efsana bir hareket çok iyi oldu flan diyecem flan mı?

Keşke hiç zam olmasa hiç bir ürün pahalılaşmasa.

Ülke de enflasyonun yüzde 60-70 olduğu yerde doların 14 TL lerden 16.5 TL'lere geldiği yerde yurtdışından ithal genel bir mal için gene de çok insafsız değil yüzde 30 zam. Ben açıkçası yüzde 50 üstü bekliyordum.

Siz ne sanıyorsunuz? Oleyyyy zam oldu efsana bir hareket çok iyi oldu flan diyecem flan mı?

Keşke hiç zam olmasa hiç bir ürün pahalılaşmasa.

Ülke de enflasyonun yüzde 60-70 olduğu yerde doların 14 TL lerden 16.5 TL'lere geldiği yerde yurtdışından ithal genel bir mal için gene de çok insafsız değil yüzde 30 zam. Ben açıkçası yüzde 50 üstü bekliyordum.
Yok da bir kılıf bulursun diye düşündüm. Mantıklı aslında dolarla iş yapıyoruz dolar %17 artışta %50 beklenmeli.

Senin gibi zamları görüp de hala malum partiyi destekleyenler olduğu sürece bu zamlar devam edecek.

Muhalefet bu ürünleri nasıl indirecek anlatmıyor ki neyine göre oy verecez muhalefete? Varsa yoksa körlemesine Erdoğan'a saldırıyorlar. Çözüm plan alternatif ne anlattı şimdiye kadar söyle bilelim?

Daha dün Kemal Kılıçdaroğlu çıkmış. Güneydoğu Anadolu bölgesin de 6 şehir için çifçiye elektiriği BEDAVA verecem diyor. Yaa ne bedava vermesi halk burada kırılıyor zamlar altında. Birde millete bedava verecem diyor. Onlar çifçi de diğer 75 il değil sanırsam sadece onlara bedava.
Üstüne bedava vermek ne alaka. Kimin parasını kime bedava veriyor. Böyle siyaset mi olur.

Veya ithal gelen Doğalgazı nasıl neye göre indirecek mesela? Üstüne S400'ü geri verecez Rusya ile araya mesafe koyacaz derken hem de buna bir cavabın var mı?

1654088878420.png

Yeni konular

Geri
Yukarı