Dota 2 zor mu?

Malii0770

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Dota'yı indirdim, çok karışık geldi. Ne yapmam lazım, nasıl oynamam lazım, taktikler ne hiç bilmiyorum. Daha önce MOBA geçmişim de olmadı zaten. Kısaca nasıl öğrenebilirim?

İlk kez MOBA türüne girecek biri için DotA çok ağır gelecektir YouTube'dan tutorial izledikten sonra diğer üreticilerin maçlarını izleyin.

Bugün Dota'yı indirdim, çok karışık geldi. Ne yapmam lazım, nasıl oynamam lazım, taktikler ne hiç bilmiyorum. Daha önce MOBA geçmişim de olmadı zaten. Kısaca nasıl öğrenebilirim?
hocam dotayı öğreneceğini zamanda kitap okuyun. sınava çalışın. ne biliyim dışarı çıkın. gyme gidin kas yapın. sadece öğrenmek bak öğrenmek ustalaşmayı geç 1 yıl sürüyor 1 YIL piyasadaki en hard mobadır dota 2 lol ile başlayablirsiniz biraz alıştıktan sonra çok isterseniz dota geçin.
2 sininde kitlesi aynı buarada.

Yeni başladığını söylersen herkes yardımcı olur sana oyunda. Oynaya oynaya öğreniyorsun.

hocam dotayı öğreneceğini zamanda kitap okuyun. sınava çalışın. ne biliyim dışarı çıkın. gyme gidin kas yapın. sadece öğrenmek bak öğrenmek ustalaşmayı geç 1 yıl sürüyor 1 YIL piyasadaki en hard mobadır dota 2 lol ile başlayablirsiniz biraz alıştıktan sonra çok isterseniz dota geçin.
2 sininde kitlesi aynı buarada.
Adam da belki bundan keyif alıyor karışamazsın.

DotA zordur, MOBA türü ilk oyunun olacaksa daha da zordur.

Ama öğrenildi mi nefis bir oyundur, çok uzun süredir LoL oynamış biri olarak söylüyorum, DotA'da taktik dediğimiz olay daha fazladır, map etkileşimi var, fog (haritanın görünmeyen alanlarından yapılan oyunlar), gece gündüz döngüsü, şampiyon çeşitliliği, oldukça eğlenceli bir oyundur.

Ya video izleyerek öğreneceksin ki çokta fazla türkçe rehber yok LoL kadar, ya da oyunu bilen biriyle sürekli girip öğreneceksin. Bu kanal güzel rehber içerikleri çekiyor.

Yeni başladığını söylersen herkes yardımcı olur sana oyunda. Oynaya oynaya öğreniyorsun.

Adam da belki bundan keyif alıyor karışamazsın.

Ben ne dedim arkadaşım. Direkt DotA'yla girmek çok zor olur. Biraz LoL gibi daha kolay MOBA'larla başlarsa alışma süreci daha hızlanır demek istemiştim. Ama neyse.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ama öğrenildi mi nefis bir oyundur, çok uzun süredir LoL oynamış biri olarak söylüyorum, DotA'da taktik dediğimiz olay daha fazladır, map etkileşimi var, fog (haritanın görünmeyen alanlarından yapılan oyunlar), gece gündüz döngüsü, şampiyon çeşitliliği, oldukça eğlenceli bir oyundur.

Ya video izleyerek öğreneceksin ki çok da fazla Türkçe rehber yok LoL kadar, ya da oyunu bilen biriyle sürekli girip öğreneceksin. Bu kanal güzel rehber içerikleri çekiyor.

DotA karakter çeşitlilğinden ve özgünlüğünden çok gerçekçiliğe önem vermiş. Ve bunu da hakkıyla yapmış. Ya yükseklik bile var oyunda. MOBA oyununda yükseklik. DotA'da çok fazla şeye dikkat etmek gerekiyor. Chill bir şekilde oynayamıyosun. ama dotayı oynayan herkeze saygım sonsuzdur.

Ya video izleyerek öğreneceksin ki çokta fazla türkçe rehber yok LoL kadar, ya da oyunu bilen biriyle sürekli girip öğreneceksin. Bu kanal güzel rehber içerikleri çekiyor. bakarım kanala

Ya video izleyerek öğreneceksin ki çokta fazla türkçe rehber yok LoL kadar, ya da oyunu bilen biriyle sürekli girip öğreneceksin. Bu kanal güzel rehber içerikleri çekiyor.
Bakarım kanala sağol.

Yeni konular

Geri
Yukarı