Microsoft'un yakında tanıtacağı AI Explorer uygulaması hakkında bilinenler

AI Explorer Desktop İcon.jpg

Microsoft, 20 Mayıs'taki özel bir etkinlikte AI Explorer'ı tanıtmaya hazırlanıyor.

AI Explorer, işletim sistemi genelinde yaptığınız her şeyi hatırlayacak üretkenliği ve aramayı artırmak için tasarlanmış yapay zeka ile güçlendirilmiş bir uygulama olacak

AI Explorer arka planda çalışacak ve bilgisayarınızda yaptığınız her şeyi yakalayacak. Hangi uygulamalara bakarsanız bakın, gördüğü her şeyi belgeleyecek ve önceliklendirecek ve bunları daha sonra hatırlayabileceğiniz anılara dönüştürecek.

Bu uygulama, yeni nesil nöral işlem birimi (NPU) donanımını kullanacak ve en az 16 GB RAM'e sahip PC'ler gerektirecek.

Örneğin, Windows için WhatsApp uygulamasında bir arkadaşınızla sohbet edebilirsiniz ve AI Explorer ekrandaki içeriği kaydedip hatırlar ve daha sonra hatırlamanız için AI ile işler. AI Explorer ayrıca konuşmaları, e-postaları, web sayfalarını ve genel kullanıcı arayüzü yüzeylerini yalnızca olay sırasında veya sonrasında sorarak özetleyebilir.

AI Explorer.jpg

Kaynaklar, AI Explorer'ın ekranın üst kısmı boyunca uzanan bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğunu ve kullanıcıların girilen arama kriterlerine göre anıları hatırlamasına olanak tanıdığını söylüyor.

AI Explorer UI.jpg

Haberin kaynağı:

Telemetri fabrikası olacakmış gibi duruyor. Umarım yerel çalışıyordur.

Kapatılır bence. O özelliği eklerler diye düşünüyorum. Sonuçta düşük RAM'li olanlarda var.

Sistem gereksinimleri 16 GB olacakmış muhtemelen destekleyen bilgisayarlara verilecek.

Yakın gelecekte bu AI şeyleri yüzünden tıpkı Intel tarafında 7. nesil canavar gibi işlemcilerin Windows 11'e resmi olarak geçemediği gibi, NPU birimi barındırmayan canavar gibi cihazları çöp edecekler midir merak ediyorum.

Geri
Yukarı