DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (nvlddmkm.sys) Mavi Ekran Hatası

zynexhere

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi mavi ekran hatası alıyorum. Minidump dosyası aşağıda, sorun neyden kaynaklı bakabilir misiniz? Ayrıca ekran kartı sürücülerim güncel.

Minidump dosyası

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA grafik işlemci çekirdek sürücüsünden kaynaklı bir hata alıyorsunuz. DDU ile güvenli modda tüm GPU sürücülerini silip güncel sürücüyü yükleyin. Sorun devam ederse temiz Windows 10 x64 kurulumu yapın. Tekrar nvlddmkm.sys hatası alırsanız harici grafik kartınız arızalıdır. Garantisi varsa garanti işlemlerini başlatın.

DDU ile Intel ve Nvidia sürücülerini kaldırıp tekrar yüklemiştim düzelmedi.
Windows 10-8.1-8-7 hepsini denedim aynı sonucu aldım. Arada hata vermeden düzgün bir şekilde çalışıyor.

Başka bilgisayarda denedim onda çalışıyor. Acaba psu da sıkıntı olabilir mi? Nedense tam yükteyken takılmalar başlıyor ve reset atıyor. Tam yükte ise tdp değerleri %40 ile %60 arasında. Tam güç veremediğini düşünüyorum. Xilence XP700 psu modelim.

Başka bilgisayarda denedim onda çalışıyor.
Sizin sisteminizde de çalışıyor fakat bunu hemen tespit edemezsiniz. Uzun süreli bir test gerçekleştirmeniz gerekiyor. Zaten arada hata vermeden düzgün şekilde çalıştığını belirtmişsiniz.

Sisteminize farklı bir güç kaynağı takarak deneyebilirsiniz fakat grafik işlemci çekirdek sürücüleri hataları genelde güç kaynağı sıkıntılarından kaynaklanmaz. Siz yine de deneyin.

Sizin sisteminizde de çalışıyor fakat bunu hemen tespit edemezsiniz. Uzun süreli bir test gerçekleştirmeniz gerekiyor. Zaten arada hata vermeden düzgün şekilde çalıştığını belirtmişsiniz.

Sisteminize farklı bir güç kaynağı takarak deneyebilirsiniz fakat grafik işlemci çekirdek sürücüleri hataları genelde güç kaynağı sıkıntılarından kaynaklanmaz. Siz yine de deneyin.

Bugüne nasip oldu test etmek. Güç kaynağı aldım yeni sorun aynı şeklide devam ediyor.

Bildiğim kadarıyla bu hata RAM'lerden kaynaklanıyor. Aynı sorunu kendim yaşamıştım bilgisayarıma RAM takviyesi yapmıştım. Yük altındayken oyundayken bu hatayı alıyordum. RAM'leri tek tek deneyerek çözdüm sorunumu bir tanesi arızalı çıktı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı