DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası

Ender Kalender

Centipat
Daha fazla  
RAM
SK Hynix 2x8gb 2666 mhz
SSD veya HDD modeli
Kingston Furry Renagade 1tb
Ekran kartı
Onboard Intel UHD Graphics 630 + Geforce GTX 1050
Anakart
HP 8478
İşlemci
i7 8750 H
Herkese selam.

HP Pavilion 15 CX15NT modeli laptopumda sürekli DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası almaktayım, netteki bu sitedeki ve YouTube'taki tüm çözümleri denedim ama çözülmüyor.
Başlıkta da belirttiğim gibi herhangi bir oyun oynarken hiçbir şekilde bu hatayı almıyorum, genelde chorome da bir şeylere bakarken ya da sistem boştayken oluyor.

Minidump dosyasını eklemeyi bilmediğim için link paylaştım.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Şu şekilde dener misin ? Yine aynı hata olursa yolla anakartı değişsinler.
DDU ile Intel ve NVidia sil yeniden başlat.
Nvidia ve Intel sürücünü bu rehbere göre gizle.
Sonra guncel Intel, sonra Nvidia sürücünü yükle. Sistemi yeniden başlat kontrol et.
Anakartım ram slotlarındaki bir arızadan dolayı geçen yıl değişmişti, Garantisi bittiği için ücretli değiştirme işlemi yaptılar.

Sonrasında ise defalarca format atmama ve windows kurmama rağmen sorun çözülmedi.
Hatta SSD'yi de değiştirdim bu süreçte. Bu sebeple sorunun yazılımsal olmadığı kanaatindeyim.

Aklımdaki tek olasılık ram slotları ile birlikte ramlerden birinde de arıza oluşmuş olduğu ve bu salakların sadece anakartı takıp aynı eski ramleri test etmeden takarak cihazı bana verdikleri ve onboard ekran kartının da sistemdeki ramden destek aldığı için böyle bir sorun yaşadığım.

Bugün ramlerden birini söktüm ve şu an da deniyorum sırasıyla her 2 slotta da, ve amazon üzerinden de 2x16gb ddr4 ram siparişi verdim 13 nisanda teslim edilecek görünüyor.

Eğer bu süreçte test ederken ramlerden birinde hiç hata almazsam doğru bir karar vermiş olacağım.

Hayırlısı bakalım, eğer anakart kaynaklı ise çok üzülürüm çünkü geçen yıl dünya para verip anakartı değiştirttim serviste.

Geri
Yukarı