Çözüldü DSL ışığının yanıp sönmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VBerserk

Hectopat
Daha fazla  
Bir süre önce Turknet aboneliğine geçiş yaptım ve bulunduğumuz adrese 35 Mbps'e kadar hız sunabildiklerini söylediler. Modemim ADSL olduğundan dolayı geçici olarak ADSL olarak kullanabileceğime karar vermiştim. Ancak eskiye kıyasla yavaş ve de ADSL için bile düşük bir indirme hızı sayılabilecek 5 Mbps'i zor alabiliyordum. Bu sebeple destek talebinde bulundum ama şanssızlık ya ertesi sabah evdeki bozuk bir priz yüzünden sigorta attı ve elektrik geri geldiğinde DSL ışığımız yanıp sönüyordu ancak internete bağlanamıyorduk. Elektrik kesintisinden dolayı modemin bozulmuş olabileceğini düşünerek yeni bir VDSL modem aldım, kurulumunu hem ADSL hem de VDSL olarak değişik ayarlarda denememe rağmen yine de internete bağlanmadı. Konuyla alakalı destek kısmına tekrar yazdım ve Türk Telekomdan birileri gelip telefon hattının bağlantılarını kontrol etti ve bir sorun bulamadıklarını ilettiler.
Sizce bu durumda elektriğin gitmesi herhangi bir şekilde telefon hattının kendisine zarar vermiş olabilir mi? Muhtemelen bir elektrikçiye kontrol ettirmemiz gerekecek. Ancak mevcut durumda hata servis sağlayıcıdaysa ekstradan masrafa girip, uğraşmak da istemiyorum. Çözüm önerilerinize açığım.

Çözüm
Arkadaşlar an itibariyle sorunu çözdüm. Defalarca desteğe oraya buraya yazmama rağmen bir sonuç alamadık, "sorun iç tesisatta elektrikçi çağırın" dendi. Ancak az önce destekten gelen mesajlara bakarken Turknet menüsündeki Teknik Bilgiler kısmına girerek YAPA ayarlarını kurcaladım ve Standart olan ayarı Oyun yaptım. Sonrasında hemen internet geldi. Diğer ayarları da denedim ama nedendir bilmem, onlarda bağlantı sağlayamıyorum. Böyle saçma bir sebepten dolayı iki haftaya yakın bir zamandır internetimin olmaması bilmiyorum kimin ayıbıdır ki; yanlışlıkla çözemesem bir ton masrafa girme ihtimalim vardı.
Bu başlığı okuyan arkadaşlar ileride aynı sorunu yaşayan olursa denemek maksatlı akıllarında bulundururlarsa herkesin yararına olur.
Ben Superonline'dan hizmet alıyorum. Yaklaşık 20 gündür DSL ışığı yanıp sönüyor. Problemi ne TT ne de Superonline çözemedi. Modem yenilendi değişen bir şey yok. DSL kablosunu aktarnaya bağlayıp değerlere bakıldığında sorun yok, bağlantı var. Kafayı yemek üzereyim su sorun yüzünden.

Aynısını şu anda bende var. Kimse çözemiyor. Sizde düzeldi mi ya da nasıl düzelttiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı