Düşük download hızı

yasewyaterket

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aynı bulunduğum evde/apartmanda 1, 5 yıldır sıkıntısız( 1MB net dowload hızla İnternet kullanmaktaydım.) ayın 14'ünden beri İnternet'im yoktu ( 14'ünde 3. kata kiracı gelmis ve İnternet baglatmıslar o gündür yok ve sıkıntılı İnternet'im. ) Son 2-3 gündür hızımı 6 MB'den 4 MB düşürdüler. İnternet artık var ama bu seferde İnternet'i kullanamıyorum. 10-100 KB arasında download hızım var. Ne bir haber sayfası ne YouTube ne baska bir şey hiçbir yere giremiyorum. Sayfalar açılmıyor. 5-10 kere arıza kaydı biraktım durumu anlattım. Israrla " apartmanda ya da ev içindeki tesisatta sıkıntı var " diyorlar. 3. kata gelen kiracının net bağlatması ile alakası mı var yoksa gerçekten tesadüf ve ev ya da apartman tesisatinda birden arıza mı oluştu? Teknik ekip gonderelim eviniz iç tesisatına baksın arıza sizden kaynaklı ise 50 TL ücret çıkar bizden kaynaklı ise ücret alınmaz dediler. Ne yapmalıyım? Bilgisi olan yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa duacısı olurum.

1593005080505.png

Türk Telekom ise yeni gelen kiracı yüzünden olabilir. Daha çok para veren kişiye daha az para verenin portunu bile veriyorlar. Arayıp port var mı sorduğumda var dediler. Üst kattaki ev de benim, alt kat çalışmaya başladığında üst kat yavaşladı ve kopmaya başladı. Müşteri hizmetlerine zar zor ulaşıp sorduğumda da üstü azaltıp alta port açtıklarını söyledi. Ona senin port verilince sana da idareten bir şey verilmiş olabilir. Benzerini Millenicom da yapıyormuş.

Ben Superonline kullaniyorum, sonucta ADSL Türk telekomun alt yapısı söylediğin çok mantıklı geldi. Ama bu durumda ne yapmam lazım hocam

12-13 gün bendede yoktu arıza kaydını tekrar tekrar bırakıp turk telekom gelince düzeldi ama şimdide internet aşırı ama aşırı yavaş çözüm önerisi bekliyorum :(
Türk Telekom ise yeni gelen kiracı yüzünden olabilir. Daha çok para veren kişiye daha az para verenin portunu bile veriyorlar. Arayıp port var mı sorduğumda var dediler. Üst kattaki ev de benim, alt kat çalışmaya başladığında üst kat yavaşladı ve kopmaya başladı. Müşteri hizmetlerine zar zor ulaşıp sorduğumda da üstü azaltıp alta port açtıklarını söyledi. Ona senin port verilince sana da idareten bir şey verilmiş olabilir. Benzerini Millenicom da yapıyormuş.

Ustam ne yapmam lazım böyle birşey söz konusu ise ?
Önerisi olan yok mu ?

Son düzenleme:
12-13 gün bende de yoktu arıza kaydını tekrar tekrar bırakıp Türk Telekom gelince düzeldi ama şimdi de İnternet aşırı ama aşırı yavaş çözüm önerisi bekliyorum :(

Ustam ne yapmam lazım böyle bir şey söz konusu ise?
Önerisi olan yok mu?

Sizin hat zayıf orada sonuçta fazla ayrıca kullanılan bakırda iyi olmayabilir ya da santral uzaktır bir de modemin fişini çekip takın biraz daha iyi olur modemde olur.

Geri
Yukarı