Download hızı düşük

Sefa Deniz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Speedtest üzerinden yaptığım testte aşağıda gördüğünüz gibi iyi bir sonuç alıyorum. Ancak Steam'den bir oyun veya tarayıcıdan bir dosya indirirken 2 hafta önce 90 MB/sn alıyordum şu an 3-4MB/sn alıyorum bunun sebebi nedir? İnternet ayarları ile mi ilgili bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi? TurkNet ile iletişime geçtim ve bir sorun olmadığını söylediler.

Dosya Ekleri

• resim_2023-04-22_152053241.png
    resim_2023-04-22_152053241.png
    212,6 KB · Görüntüleme: 57
  • Ekran Görüntüsü (130).png
    Ekran Görüntüsü (130).png
    931,2 KB · Görüntüleme: 64
  • Ekran Görüntüsü (131).png
    Ekran Görüntüsü (131).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 57
Merhaba. Speedtest üzerinden yaptığım testte aşağıda gördüğünüz gibi iyi bir sonuç alıyorum. Ancak Steam'den bir oyun veya tarayıcıdan bir dosya indirirken 2 hafta önce 90 MB/sn alıyordum şu an 3-4MB/sn alıyorum bunun sebebi nedir? İnternet ayarları ile mi ilgili bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi? TurkNet ile iletişime geçtim ve bir sorun olmadığını söylediler.

Hocam benim indirme hızımın 3-4 MB olduğuna şükrediyorum 😀 en son upload hız falan arttırmadan söz ediyordular. Ondan mı kaynaklı bilmiyorum pek ama.

Hocam steam den bölgenizi değiştirin.

Hocam hepsini denedim olmuyor sadece Steam'de değil her yerde düşük.

Bir de burada 27 MB ama normalde 3-4 le indiriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayın sürücü kısmından enerji tasarrufu ve power saving kısımlarını devre dışı bırakın. Belki faydası olur.

Turkcell de de aynı sorun var acaba sorun Windows'larda mı? Bende aynı sorunu yaşıyorum.

Yüksek disk kullanımı olabilir.
Adım #1: Steam'in Ayarlarına gidin.
Adım #2: İndirmeler kısmında İndirme Kısıtlamaları başlığına gelin.
Adım #3: Bant genişliğini sınırla seçeneğinde tik varsa kaldırın. Diye söyleyeyim. Eğer olmazsa başka bir yol vereyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı