Düz yürüyerek kilo verilir mi?

• Konuyu başlatan MzSe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 212

MzSe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kilom 93 ve hedefim 75. günlük 15k adım yürüyerek yapsam yeterli mi? Yoksa koşup ter atmak daha mi iyi olur?

Arkadaşlar kilom 93 ve hedefim 75. günlük 15k adım yürüyerek yapsam yeterli mi? Yoksa koşup ter atmak daha mi iyi olur?

Tabii ki verilir. Okula servisle gidiyordum, artık yürüyerek gidiyorum okuldan eve yürüme mesafesi 15 dk sürüyor. 1 ayda 2-3 kilo verdim.

Belli bir tempo da yürümeniz daha iyi yani normal yürümekten bir tık daha hızlı fakat yeterli su içip yeterli kalori açığı oluşturmaz isen yürümenin pek bir anlamı yok.

Yürümek hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Sağlıklı beslenip, kola, gofret vb. paketli ve şekerli gıdaları, beyaz ekmeği kesip üstüne yürürseniz tabi ki kilo verirsiniz.

Aktif olarak yeterli hareket ettiğin her sürede kalori yakarsın yani kilo verirsin. Düz dik yan yamuk yürümen fark etmez sadece aktif olarak hareket et yeterli.

Tabii ki verilir. Okula servisle gidiyordum, artık yürüyerek gidiyorum okuldan eve yürüme mesafesi 15 dk sürüyor. 1 ayda 2-3 kilo verdim.

Kg vermek tartı da tartılarak olmaz 2-3kgnun 100gr mı bile gitmemiştir belki yağ kütlesinden beslenmene dikkat etmemiş isen.

Yanıt için teşekkür ederim. Arkadaşım koş daha iyi olur dedi fakat düz bir yerde yurusem sorun olmaz degil mi verebilir miyim diye düşündümde.

Her gün Spor'a en az 15 - 20 dk yürüyorum istersem arabayla veya otobüsle gidebilirim ve güzel bir yağ yakım akışı oluyor herhangi bir dershaneye okuladır ne bileyim kütüphaneyedir giderken yürüyerekgidin vücudunuz açılsın biraz.

Ya genelde yürümek daha çok kilo verdirir diyorlar da koşarken daha çok terleyip yoruluyoruz nasıl yürürken daha fazla kilo verilebilir anlamıyorum. Ben olsam ormanlık alan varsa orada koşardım.

Yürümek hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Sağlıklı beslenip, kola, gofret vb. paketli ve şekerli gıdaları, beyaz ekmeği kesip üstüne yürürseniz tabii ki kilo verirsiniz.

İki öğün yemeyi düşünüyorum yemek. Kahvaltı ve aksam yemeği. Acikirsam elma vb yemeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı