Dx. 12 sürümü Windows 9'a yazılımsal olarak mı gelecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

5STREET

Hectopat
Daha fazla  
Win9 ile gelecek olan Dx. 12 donanımsal mı yazılımsal mı olacak ? Ve eski ekran kartlarımız uyum sağlıyacak mı ?

Nvidia ve Amd sağlayacak diyor, ama ek grafik teknolojilerini sağlamayacak eski ekran kartları. Ama darboğazları aşmak için olan yükü, ekran kartının daha çok alması falan desteklenecek diye biliyorum. Yani hem donanımsal, hem yazılımsal. (Nvidia gtx 400 serisinden itibaren destekleyecek diyor, Amd hd 7000 serisi destekleyecek dedi diye hatırlıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman beklemek daha iyi. Bin Tl verip bir sene sonra "DX 12 ekran kartı", buyrun derseler pek hoş olmaz.

Bir yerde okumuştum, NVIDIA'da 500 serisi ve daha sonrası, AMD'de 7000 serisi ve daha sonrası DirectX 12'yi destekleyecekmiş.

Bir yerde okumuştum, NVIDIA'da 500 serisi ve daha sonrası, AMD'de 7000 serisi ve daha sonrası DirectX 12'yi destekleyecekmiş.
Donanımsal olarak mümkün değil söylediğin. Eğer komple bios update yapacaklarsa bu hiç işlerine gelmez o zaman desteği olabilir. Yoksa donanımsal destekleri yükseltemezin. Yazılımsal destek ise üreticinin gpu sürümüne verdiği destek bitmediği sürece güncel sistemlerde kullanabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı