Dying Light 2 2. haritaya gitmeden önce yapılması gereken şeyler nedir?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
İnternette bazıları bazı görevler gidiyor tekrar yapamıyorsunuz falan demiş, hangi görevler mesela? Kaçırmak istemiyorum.

@Lawnslot

@RSBRS

Ana hikayede ilerledikçe bazı yan görevleri yapamadığınız doğru hocam, kayboluyorlar. Herhangi bir yan görev haritada belirdiğinde öncelik verin, ana görevlerden önce yapmaya çalışın. Görevlerin tam bir listesini bulmak zor ve bildiğim kadarıyla yok, Reddit'te bir konuda 7 tanesini yazmışlar.
İlk kısımda "The Ball is in Your Court" (ana görev The Only Way Out'un yarısından sonra), "Missing Persons" (ana görev Water Tower'dan sonra) ve "Stolen Goods" (The Ball is in Your Court başarısız olduğunda) yan görevlerini kaçırabilirsiniz.
Ayrıca yorumlarda Bazaar (Pazar) ve Water Tower (Su Kulesi) bölgelerindeki NPC'lerin yan görevleri ana hikayede ilerledikçe kayboluyor denmiş.

Bazı yan görevler yaptığınız seçimlere, seçeceğiniz tarafa bağlı. Bir tarafı seçtiğinizde diğer tarafın yan görevini kaçırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ana hikayede ilerledikçe bazı yan görevleri yapamadığınız doğru hocam, kayboluyorlar. Herhangi bir yan görev haritada belirdiğinde öncelik verin, ana görevlerden önce yapmaya çalışın. Görevlerin tam bir listesini bulmak zor ve bildiğim kadarıyla yok, Reddit'te bir konuda 7 tanesini yazmışlar.
İlk kısımda "the ball is in your court" (ana görev the only way Out'un yarısından sonra), "missing persons" (ana görev water Tower'dan sonra) ve "stolen goods" (the ball is in your court başarısız olduğunda) yan görevlerini kaçırabilirsiniz.
Ayrıca yorumlarda bazaar (pazar) ve water Tower (su kulesi) bölgelerindeki NPC'lerin yan görevleri ana hikayede ilerledikçe kayboluyor denmiş.

Bazı yan görevler yaptığınız seçimlere, seçeceğiniz tarafa bağlı. Bir tarafı seçtiğinizde diğer tarafın yan görevini kaçırabilirsiniz.

Anladım, hocam ben ilk su kulesini BM e verdim, bu bie hata mıydı, sonrasında pazarada vereceğim ama bilemedim.

İlk kısımda "the ball is in your court" (ana görev the only way Out'un yarısından sonra), "missing persons" (ana görev water Tower'dan sonra) ve "stolen goods" (the ball is in your court başarısız olduğunda) yan görevlerini kaçırabilirsiniz.
Ayrıca yorumlarda bazaar (pazar) ve water Tower (su kulesi) bölgelerindeki NPC'lerin yan görevleri ana hikayede ilerledikçe kayboluyor denmiş.

Oyun bende Türkçe olduğu için tam anlayamadım görev isimlerini, görebildiğim hepsini yapmaya çalışıyorum.

@Lawnslot

Son düzenleme:
Anladım hocam, ben ilk su kulesini BM'e verdim. Bu bir hata mıydı? Sonrasında Pazar'a da vereceğim ama bilemedim.
Barış Muhafızları daha çok savaşırken işinize yarayacak şeyler, Afetzedeler gezerken ve parkur yaparken işe yarayacak şeyler veriyorlar.
Crossbow (Tatar Yayı) alana kadar BM, aldıktan sonra Afetzedeler'i tercih edebilirsiniz. Su Kuleleri'ni Afetzedelere, Elektrik İstasyonları'nı BM'ye verebilirsiniz. Ya da her şeyi iki taraftan birine verebilirsiniz. Size kalmış.
Bana kalırsa Crossbow alana kadar BM, daha sonra Afetzedeler'i tercih edin.

Oyundaki başarımlardan biri için bir tarafa 7 yer vermeniz gerekiyor.

Oyun bende Türkçe olduğu için tam anlayamadım görev isimlerini, görebildiğim hepsini yapmaya çalışıyorum.
Oyunu bizzat oynamadığım için Türkçe yazamadım hocam, benim hatam. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Barış muhafızları daha çok savaşırken işinize yarayacak şeyler, afetzedeler gezerken ve parkur yaparken işe yarayacak şeyler veriyorlar.
Crossbow (tatar yayı) alana kadar BM, aldıktan sonra afetzedeler'i tercih edebilirsiniz. Su Kuleleri'ni afetzedelere, elektrik istasyonları'nı BM'ye verebilirsiniz. Ya da her şeyi iki taraftan birine verebilirsiniz.
Size kalmış. Bana kalırsa crossbow alana kadar BM, daha sonra afetzedeler'i tercih edin. Oyundaki bir başarım için taraflardan birine 7 yer vermeniz gerekiyor.

Oyunu bizzat oynamadığım için Türkçe yazamadım hocam, benim hatam. Kusura bakmayın.

Ekipman açısından değil, hikaye açısından soruyordum hocam. Şu anda kendimi kötü hissediyorum bir tık, herkes su hırsızı falan diyor bana.

Senin seçimine bağlı bu olay. Ben Pk'lerden taraf olduğum için sofia ve ekibinin yan görevlerini görememiştim mesela. Pazar falan kapanmıştı.2.haritaya geçmeden yan görevleri bitirmeye çalış.

Senin seçimine bağlı bu olay. Ben Pk'lerden taraf olduğum için sofia ve ekibinin yan görevlerini görememiştim mesela. Pazar falan kapanmıştı.2.haritaya geçmeden yan görevleri bitirmeye çalış.

Tüh, bende pk i seçtim ilk başta ama kime daha yakın hissediyorum bilemedim gerçekten ya. Maya diye bir kız vardı ona müzik kutusunu verecektim bulamadım hala.

Ekipman açısından değil, hikaye açısından soruyordum hocam. Şu anda kendimi kötü hissediyorum bir tık, herkes su hırsızı falan diyor bana.
Hangi tarafı seçmeniz konusunda kesin ve nihai bir cevap yok hocam, dediğim gibi "size kalmış".
Kimin haklı olduğuna, kimi seçmek istediğinize kendiniz karar verin ve "acaba" diye düşünmeyin. İkinci oynayışınızda "acaba" dediğiniz şeyi yapabilirsiniz.
Yine de Water Tower (Su Kulesi) görevi için Kule'yi Afetzedelere vermek daha iyi sayılır. BM'yi seçerseniz Afetzedeler'in saldırısına karşılık Pazar'a saldırıyorlar ve yok ediyorlar. Afetzedeler'i seçerseniz BM'nin Yel Değirmeni'ni patlatıyorsunuz, ama bunun dışında pek bir şey olmuyor.

İkinci kısma geçtiğinizde hangi tarafı seçtiğiniz pek bir şey değiştirmiyor, iki taraf da Villedor'da yaşananlardan habersiz çünkü.

Jack ve Joe'nin patlatmaya çalıştığı su kulesinden bahsediyorsanız onu PK'e verdim. Şimdi pazar yok olacak sanırım ilerleyen zamanlarda.
O kule, evet. Günün sonunda oyunu nasıl oynayacağınızı söylemek bana düşmez tabii.. Spoiler için kusura bakmayın, benim hatam.
Crossbow alana kadar PK (4 yer vermeniz gerekecek, birini zaten vermişsiniz), daha sonra Afetzedeler'i tercih edebilirsiniz. İki tarafın da verebileceği işe yarar şeyleri almış olursunuz.

Böyle yapmak zorunda değilsiniz tabii, oyunu nasıl oynayacağınızı söylemek bana düşmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi tarafı seçmeniz konusunda kesin ve nihai bir cevap yok hocam, dediğim gibi "size kalmış".
Kimin haklı olduğuna, kimi seçmek istediğinize kendiniz karar verin ve "acaba" diye düşünmeyin. İkinci oynayışınızda "acaba" dediğiniz şeyi yapabilirsiniz.
Yine de water Tower (su kulesi) görevi için Kule'yi afetzedelere vermek daha iyi sayılır. BM'yi seçerseniz afetzedeler'in saldırısına karşılık Pazar'a saldırıyorlar ve yok ediyorlar. Afetzedeler'i seçerseniz BM'nin yel değirmeni'ni patlatıyorsunuz, ama bunun dışında pek bir şey olmuyor.

İkinci kısma geçtiğinizde hangi tarafı seçtiğiniz pek bir şey değiştirmiyor, iki taraf da Villedor'da yaşananlardan habersiz çünkü.

Jack ve Joe'nin patlatmaya çalıştığı su kulesinden bahsediyorsanız onu pk ye verdim. Şimdi pazar yok olacak sanırım ilerleyen zamanlarda :(

Yine de water Tower (su kulesi) görevi için Kule'yi afetzedelere vermek daha iyi sayılır. BM'yi seçerseniz afetzedeler'in saldırısına karşılık Pazar'a saldırıyorlar ve yok ediyorlar. Afetzedeler'i seçerseniz BM'nin yel değirmeni'ni patlatıyorsunuz, ama bunun dışında pek bir şey olmuyor.

O kule, evet. Günün sonunda oyunu nasıl oynayacağınızı söylemek bana düşmez tabii. Spoiler için kusura bakmayın, benim hatam.
Crossbow alana kadar pk (4 yer vermeniz gerekecek, birini zaten vermişsiniz), daha sonra afetzedeler'i tercih edebilirsiniz. İki tarafın da verebileceği işe yarar şeyleri almış olursunuz.

Böyle yapmak zorunda değilsiniz tabii, oyunu nasıl oynayacağınızı söylemek bana düşmez.

Hocam pazar kapandı, mayayı bulamaz mıyım artık?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı