E-devlet Sistemi Kilitlendi!

CLM Project

Kilopat
Evet bir devlet kurumunun internet sitesi olan www.turkiye.gov.tr adresinin açılmadığını, rezil duruma düştüğünü görüyoruz. Ülkede her konuda alt yapı sorunu var.

Sistemin kilitlenme sebebi ise bugün e-devlet üzerinden aile soy ağacı sorgulaması yapabilme özelliğinin eklenmesi. Millet zürriyetine düşkün. Halbuki önemli olan iyi bir insan olabilmek şu rezil ülkede. Durum şu anda böyle.

a.png

E-Devlet'in yeni uygulaması bugün başladı, sistem kilitlendi... Tek tıkla soyağacı

E-devlet sisteminin ilk defa çöktüğünü görüyorum, haklısınız her gün çöken bir site değil. Fakat bir örnek vereyim devlet kurumlarının internet sitelerinin kalitesiz olduğunu belirtmek için.

GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) diye bir site var ve bu site çoğu zaman çöküyor. Sebebi ise muhasiplerin beyannameleri aynı anda gönderdiklerinde -ki bu beyannameler en fazla 5-10 kb boyutunda- sistem basit ve kalitesiz olduğu için hemen çöküyor. Hele ki yeni bir özellik ekledikleri zaman GİB sistemi bazen bir-iki gün boyunca -güya bakım yapıldığı için- çalışmıyor. Bir kanun değişse sisteme 3 aydan evvel ekleyemiyorlar, mesela bu ay bütün muhasipler, muhtasar aylık prim ve hizmet byn. diye bir beyanname yapıp sisteme yükleyecekler ve sorun çıkacağına adım kadar eminim.

Çoğu rezalet bana göre.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı