E-posta ve şifre güvenirliği nasıl sağlanır?

w_Syzer

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Yakında yeni hesap açacağım ama aklımda sorular var. Acaba e-posta ve şifre güvenirliği nasıl sağlanır? Veya e-posta veya şifreyi nasıl yazmalıyım? Yani nokta veya soru işareti falan koymalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba. Yakında yeni hesap açacağım ama aklımda sorular var. Acaba e-posta ve şifre güvenirliği nasıl sağlanır? Veya e-posta veya şifreyi nasıl yazmalıyım? Yani nokta veya soru işareti falan koymalı mıyım?
Ben yüzde işareti vs kullanıyorum. Onun dışında güvenlik adımlarını açın hesaplarda. Direk mesaj vs geliyor zaten.

Şifrede kesinlikle "@!" Gibi özel işaretler kullanmalısınız. Onun dışında çoğu yerde artık iki faktörlü doğrulama var onu etkinleştirirseniz güvenlik açığı oluşma ihtimali çok çok düşük.

Şifren güçlü olmalı atıyorum "SyZ_ER1%1999?" Güçlüdür + iki aşamalı doğrulama kullanabilirsiniz.

Çift doğrulama yöntemi ile şifreni uzun yap kimse bilemesin bilseler bile çift doğrulama ile senin hesabına giriş yapmayı denedikleri an telefonuna ya kod gelir ya da emailine mail gelir onu sen seçersin.

Şifrenizde doğum günü, isim, evcil hayvan adı falan kullanmayın. Uzun, simge, harf, sayı karışık olsun.

Örnek: RaZx8aQZ@=77sdB.

Geri
Yukarı